Аудит за участі Європейської Комісії (DG SANTE)

Нещодавно за участі Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів відбувся двотижневий аудит з метою оцінки офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів для споживання людиною, призначених для експорту до Європейського Союзу. В Житомирській області з 2015 року експортером молочної продукції до ЄС є АТ «Житомирський маслозавод» . До аудиту Єврокомісії (DG SANTE) долучились спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області, спеціалісти Житомирського міського управління ГУ ДПСС в Житомирській області та офіційний лікар підприємства.У ході аудиту розглядались наступні питання:

• вимоги законодавства та процедури затвердження та внесення підприємств до переліку дозволених до експорту молочної продукції до ЄС.

• процедури ведення та оновлення переліку підприємств, дозволених до експорту молочної продукції до ЄС.

• контроль сировини на підприємствах, що імпортують сире молоко / молочні продукти для подальшої переробки, а потім експорту до ЄС.

• офіційний контроль за господарствами з виробництва молока та молозива, що виробляють молоко, призначене для ЄС (здоров’я та гігієна тварин).