Вітання з нагоди 28-ої річниці заснування Державної служби карантину рослин України.

Сьогодні у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області вітали працівників управління фітосанітарної безпеки з нагоди 28-ої річниці заснування Державної служби карантину рослин України.

Історія карантинної служби країни бере початок  ще з 1931 року. Тоді в СРСР була створена єдина Державна карантинна служба і розроблене положення про карантинний контроль за ввезенням в країну сільськогосподарської продукції та живих рослин. Цього ж року була створена перша інспекція з карантину рослин в Українській Республіці (при Одеському морському порту).

Офіційною ж датою створення національної служби з карантину рослин України вважається 30 червня 1993 року, коли Верховна Рада прийняла Закон України «Про карантин рослин».

Загалом Служба зазнала ряд реорганізацій, і на сьогодні  її повноваження виконують управління фітосанітарної безпеки в областях, головними завданнями яких є охорона території країни від занесення чи проникнення карантинних організмів, їх виявлення, локалізація і ліквідація – тобто забезпечення фітосанітарного благополуччя в Україні.

Перший заступник начальника Головного управління Ігор Волківський висловив вдячність колегам за щоденну клопітку працю, яка вимагає високого професіоналізму, сумлінності та відповідальності. До теплих слів привітань приєднались керівники структурних підрозділів Світлана Кончаківська та Людмила Скороход.

  Зі словами подяки та побажаннями сил і натхнення у подальшій  роботі працівників  було відзначено почесними грамотами та подяками Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області.