В ході онлайн-зустрічі з суб’єктами господарювання обговорили фітосанітарні вимоги КНР

Сьогодні у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області відбулась зустріч в онлайн-режимі з суб’єктами господарювання, які мають намір здійснювати експорт ячменю,кукурудзи та  сої до Китайської Народної Республіки.

Захід проводився за ініціативи керівництва управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Житомирській області,  до наради  долучились 27 учасників.

За допомогою презентаційних матеріалів учасникам було надано  детальні роз’яснення фітосанітарних вимог КНР,  визначених Протоколами фіто санітарних та інспекційних вимог щодо експорту ячменю, кукурудзи та сої з України до Китаю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Генеральною адміністрацією нагляду за якістю, інспекції та карантину Китайської Народної Республіки, зокрема:

– про обов’язковість проведення обстеження місць  вирощування,місць виробництва чи місць зберігання ячменю, кукурудзи та сої.

– про офіційне встановлення та/або підтримання статусу місця вирощування посівів ячменю, вільних  від Tilletia controversa:

– про забезпечення відсутності шкідливих організмів, визначених Переліком карантинних шкідливих організмів, що знаходяться під карантинним контролем в Китаї.

Крім того, за участі представників ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» учасників було поінформовано про основні вимоги щодо оформлення  зразків та особливості проведення фітосанітарної експертизи зерна ячменю, сої та кукурудзи.

На завершення було наголошено на необхідності дотримання фітосанітарних вимог країн-імпортерів під час експорту сільськогосподарської продукції з метою зменшення надходження нотифікаційних повідомлень.