Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області зобов’язало комунальне підприємство повернути споживачам 190,8тис.грн.

Спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  проведено плановий захід (перевірку) державного нагляду (контролю)  комунального підприємства, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на території області.

У ході перевірки було встановлено, що підприємством застосовувались  тарифи на комунальні послуги з порушенням вимог Порядку формування тарифів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово – комунальні послуги».

Зокрема, перевіркою правильності формування планових витрат і тарифів на послуги з централізованого водопостачання на відповість фактичних витрат підприємства до даних первинного бухгалтерського обліку та звітності, встановлено, що за рахунок завищення запланованої чисельності працюючих, запланованого фонду оплати праці до фактично задіяної чисельності працюючого персоналу, підприємством упродовж 2019 року завищено тариф за послугу з централізованого водопостачання на 5,36грн за куб.м.з урахуванням податку на додану вартість.

За результатами планової перевірки спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами ГУ ДПСС в Житомирській області складено акт, на підставі якого винесено припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, яким зобов’язано комунальне підприємство повернути споживачам смт.Пулини  необґрунтовано нараховану плату за послугу з централізованого водопостачання в сумі 190854,00тис.грн. шляхом здійснення перерахунків.