Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області встановлено завищення роздрібних цін на фармацевтичному ринку

Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області на виконання річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України  з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2021 рік, проведено три планових перевірки у суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність на фармацевтичному ринку області.

У ході перевірок було встановлено, що окремі суб’єкти здійснювали реалізацію лікарських засобів за ціною, що починаючи з 18.05.2020 року зростала  більше ніж на 5 відсотків до роздрібної ціни, без дотримання процедури декларування зміни цін.

Слід зазначити, що з 18 травня 2020 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення»  (далі-Постанова).

Відповідно до Постанови суб’єкти господарювання повинні декларувати намір підняття роздрібних цін, що становить зростання понад 5% на товари включені до переліку соціально значущих товарів.

Так, наприклад, без процедури декларування на території області в аптечних закладах здійснювалась реалізація:

  • лікарського засобу  «Парацетамол, 0,5т №10 Дарниця» із зростанням вартості товару  від 16,5% до 18,6% без декларування, відповідно завищення роздрібних цін за одиницю складає від 1,83грн до 2,17грн.
  • лікарського засобу   «Зіоміцин, таб.в/о 250мг №6» із зростанням вартості товару  до 18% без декларування, відповідно завищення роздрібних цін склало  від 11,31грн. до 11,51грн., тощо.

Тим самим, суб’єктами господарювання  було порушено вимоги п.3 Порядку декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року  № 341.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області до суб’єків господарювання було застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 1,3тис.грн., посадових осіб, відповідальних за порушення порядку формування, встановлення та застосування державних регульованих  цін, притягнуто до адміністративної відповідальності, шляхом накладання штрафів у розмірі 5,1тис.грн.