Держпродспоживслужба зобов’язала надавачів комунальних послуг застосовувати тарифи з дотриманням вимог чинного законодавства

Протягом 2021 року спеціалістами сектору контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській  області   було проведено 3 заходи (перевірки) державного нагляду   з питань дотримання вимог чинного законодавства при формуванні, встановленні та застосуванні державних регульованих цін/тарифів підприємствами – надавачами послуг з вивезення побутових відходів.

Під час проведених перевірок  було виявлено численні порушення вимог Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006р. №1010.

Підприємствами було враховано в тарифах необґрунтовані витрати на паливно-мастильні матеріали, завищені витрати на основну та додаткову заробітну плату працівників, а також враховувався прибуток без наявних інвестиційних  програм щодо їх використання.

Крім того, у ході перевірок було виявлено, що підприємствами застосовувались тарифи на комунальні послуги з порушенням вимог п.3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово – комунальні послуги» № 2189-VIІІ, відсутність протоколів опитування споживачів щодо вибору моделей договірних відносин та наявності укладених договорів із споживачами, згідно з Законом, який введено в дію з 01.05.2019р. Що в свою чергу вимагає, до переходу на нові договори про надання комунальних послуг, що укладаються за правилами, визначеними Законом, та відповідно до типових договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України окремо для різних моделей організації договірних відносин, продовження дії старих договорів про надання комунальних послуг, що укладені за вимогами Закону України «Про житлово – комунальні послуги» №1875-IV.

В умовах дії договорів про надання комунальних послуг, що укладались до 01.05.2019р., до споживачів застосовуються тарифи, встановлені відповідними уповноваженими органами до 01.05.2019р.

 За результатами проведених перевірок, розміри тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затверджені рішеннями виконавчих комітетів органів місцевого самоврядування на території м.Радомишль,  смт.Брусилів та смт.Іршанськ, визначено економічно необґрунтованими.

 Головне управління Держпродспоживслужби в Житомирській області наданими приписами зобов’язало комунальні підприємства розрахувати економічно – обґрунтовані тарифи та застосовувати їх з дотриманням вимог діючого законодавства.

До перевірених суб’єктів господарювання застосовано адміністративно – господарські санкції на суму 12,5тис.грн, в розмірі 5,1тис.грн. було застосовано  адміністративні санкції до посадових осіб та приписами зобов’язано повернути споживачам необґрунтовано нараховану плату на суму 30,5 тис. грн.