Другий етап засідання колегії за підсумками діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області упродовж І-го півріччя 2021 року

Сьогодні в режимі відео- конференції відбувся другий етап засідання колегії за підсумками діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області упродовж І-го півріччя 2021 року. На порядку денному обговорення питань дільності Головного управління у сфері забезпечення фітосанітарної безпеки та показники діяльності у сфері дотримання законодавства про захист прав споживачів, реклами, метрологічного та ринкового нагляду.

          Спеціалістами управління суттєво посилений контроль при проведенні фітосанітарних процедур вантажів,що експортуються з України до Туреччини, Республік Індії та Білорусі, про що свідчить значне зменшення надходжень нотифікаційних повідомлень, – всього 6 – у 2021 році (15- за аналогічний період минулого року).

З метою проведення обстежень на встановлення фітосанітарного стану території Житомирської області державними фітосанітарними інспекторами встановлено 615 феромонних пасток на 33 види карантинних та інших шкідливих організмів. За результатами обстежень шкідливих карантинних організмів не виявлено.

Задля запобігання розповсюдження територією області карантинних та інших шкідливих організмів за участі спеціалістів управління фітосанітарної безпеки впроваджено 7 цільових програм.

За звітний період до Головного управління надійшло 147 звернень громадян щодо порушення прав споживачів. За результатами розгляду скарг та звернень споживачам відшкодовано 54,1 тис.грн, надано 118 консультацій та роз’яснень. У ході здійснення заходів державного контролю спеціалістами управління захисту споживачів проведено 40 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію непродовольчих товарів та надання послуг,досліджено 80 об’єктів реклами, проведено 14 перевірок у сфері ринкового та 19 – у сфері метрологічного нагляду.

На завершення засідання було визначено першочергові та пріоритетні завдання Держпродспоживслужби на ІІІ-ій квартал 2021 року, спрямовані на забезпечення епізоотичного, санітарно-епідемічного та фітосанітарного благополуччя області, а також на захист інтересів споживача Житомирщини.