Заключна інформація по спалаху гострої кишкової інфекції, що виник у спеціалізованій школі І-ІІІ ступеню №20 міста Житомира

02 березня 2021 року серед учнів спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №20 міста Житомира зареєстровано спалах гострої кишкової інфекції.

         Всього постраждало 9 учнів даної школи. Всі хворі проліковані в інфекційному відділенні КУ «Дитяча міська лікарня ім. В.Й.Башека» з діагнозами: «Ротавірусний ентерит, Гострий гастроентерит неуточненої етіології»,  перебіг захворювання легкого та середнього ступеня важкості. Всі хворі після проведеного лікування виписані додому.

         З метою локалізації та ліквідації спалаху спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області сумісно з фахівцями  ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» здійснено комплекс протиепідемічних заходів у вогнищі.

         За результатами проведених лабораторних досліджень у 1-го хворого виділено Ротавірус, у 1-го хворого умовно-патогенна мікрофлора Цитробактер, з об’єктів довкілля в закладі освіти виявлено 50% позитивних змивів (бактерії групи кишкової палички та патогенний стафілокок) з посуду, рук та спецодягу персоналу харчоблоку.

         Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області видані розпорядження про усунення порушень санітарного законодавства в школі та розпорядження про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів на потужності фізичної особи-підприємця, що здійснює харчування в школі. Складено 3 протоколи про адміністративні правопорушення на винних у виникненні спалаху порушників та винесено постанови про накладення штрафів.

        За підсумками епідрозслідування основною причиною спалаху стало: порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів в школі, не дотримання правил особистої гігієни працівниками харчоблоку та учнями, умов миття та дезінфекції столового посуду та обідніх столів.

        Станом на 09.03.2021 протиепідемічні заходи у вогнищі завершені, спалах локалізовано і ліквідовано.