Запровадження карантинного режиму по Західному кукурудзяному жуку

При проведенні фітосанітарного моніторингу  державними фітосанітарними інспекторами ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області за допомогою феромонних пасток виявлено та ідентифіковано нове вогнище карантинного організму – Західного кукурудзяного жука (Diabrotica virgifera), що  обмежено поширений на території України (список А-ІІ). А саме, нове вогнище виявлено на території ФГ «Кавецького», с. Норинці Коростенського району Житомирської області на загальній площі 5,0 га.

На даній території, рішенням голови Коростенської районної адміністрації від 19.08.2021 року № 145 було запроваджено карантинний режим та затверджені заходи щодо локалізації та ліквідації.

На сьогодні площа зараження західним кукурудзяним жуком, на території Житомирської області  вже  складає 772,26 га.

Відповідно ст. 29 Закону України «Про карантин рослин» вивезення об’єктів регулювання з карантинної зони, для переміщення територією України,  здійснюється за наявності карантинного сертифіката .

Фітосанітарні заходи. Важливим фітосанітарним заходом є щорічне обстеження посівів кукурудзи маршрутно-візуальним методом з використанням феромонних пасток (1 пастка на 5 га).  З метою локалізації та ліквідації західного кукурудзяного жука здійснюють організаційні, фітосанітарні, агротехнічні, біологічні та хімічні заходи.