Нарада з обговоренням виробничих питань у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства

В Головному управлінні Держпродспоживслужби провели нараду з обговоренням виробничих питань у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства. Стислий аналіз за основними показниками діяльності управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства упродовж 6 місяців провела начальник управління Світлана Кончаківська.

У зв’язку з пандемією гострої респіраторної хвороби COVID-19 та запровадженим на території України карантином, значний обсяг роботи здійснено спеціалістами

управління в частині контролю за організацією протиепідемічних заходів та дотримання карантинних обмежень. Загалом  було проведено 27823 перевірки суб’єктів господарювання з питання дотримання ними протиепідемічних вимог, у т.ч. 74% перевірок проведено з представниками Головного управління Національної поліції. Порушення фіксувалися на кожному 7=му об’єкті. За всіма випадками виявлення порушень Держпродспоживслужбою вжито відповідні міри реагування. Крім того, перевірено 5198 інших об’єктів нагляду та понад 23 тисячі об’єктів перевірено у складі комісій.

В рамках вивчення стану організації та якості харчування дітей у закладах освіти перевірено 220 закладів дошкільної та 359 закладів загальної середньої освіти, також спеціалістами управління взято участь у 108 перевірках закладів відпочинку та оздоровлення дітей з проведенням лабораторних досліджень.

Також у ході наради не оминули  увагою питання стану проведення епідеміологічних розслідувань спалахів гострих кишкових захворювань та харчових отруєнь, оскільки спостерігається динаміка росту спалахів  ГКІ та харчових отруєнь в Україні в порівнянні з минулим роком  (36 проти 32 у 2020-му році). Тому з учасниками наради було детально опрацьовано Регламент дій на випадок ускладнення санітарно-епідемічної ситуації щодо гострих кишкових інфекційних захворювань і харчових отруєнь, та схеми оперативного надання інформацій про їх виникнення.

На завершення спільно визначили пріоритетні завдання управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства на ІІІ-ій квартал 2021 року, серед яких:

  • забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації в області шляхом здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства та проведенням протиепідемічних  (профілактичних) заходів під час карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);
  • забезпечення контролю за станом підготовки закладів освіти до нового 2021/2022 навчального року;
  • підвищення контролю за якістю та безпечністю шкільного харчування;
  • здійснення контролю за проведенням безпечного оздоровлення та відпочинку дітей в області;