Онлайн-нарада у сфері фітосанітарної безпеки

Сьогодні у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області  в онлайн-форматі відбулась виробнича нарада у сфері фітосанітарної безпеки під головуванням першого заступника начальника Головного управління Ігора Волківського.  До участі  у нараді долучились державні фітосанітарні інспектори управління фітосанітарної безпеки ГУ ДПСС в Житомирській області. На обговорення винесені питання вжиття вичерпних заходів щодо недопущення надходження нотифікаційних повідомлень про невідповідність фітосанітарним вимогам , дотримання фітосанітарних вимог країн-імпортерів, зокрема, – Республіки Туреччина, а також Індії та Республіки  Білорусь.

Під час наради  проведено порівняльний аналіз діяльності державних фіто санітарних інспекторів  в частині здійснення фітосанітарного контролю вантажів упродовж 2018-2021років, з’ясовувались основні   причини надходження нотифікаційних повідомлень та обговорювались шляхи вирішення та недопущення їх в майбутньому.

Крім того, у ході онлайн-наради учасників було поінформовано із змінами у законодавстві у сфері  карантину рослин. За допомогою презентаційних матеріалів в.о.начальника управління фітосанітарної безпеки Регіна Осика надала інспекторам детальні тлумачення щодо змін в Порядку офіційного встановлення/підтримання статусу місця виробництва вільного від регульованих шкідливих організмів, відповідно наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 04.03.2021р. № 451. Також опрацьовано наказ від 13.04.2020 року № 750 «Про затвердження інструкцій з виявлення, локалізації та ліквідації деяких регульованих шкідливих організмів картоплі».

На завершення наради було наголошено на необхідності посилення заходів щодо якісного та належного проведення фітосанітарних процедур, що дозволить мімінмізувати надходження нотифікаційних повідомлень у подальшому.