Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану в господарствах області на 1 квітня 2021 року

Фенологія культур

Озимі зернові –  2-3- кущіння – відновлення росту    

Озимий ріпак –  8-11 листків –  відновлення росту

Багаторічні трави – відновлення росту

Плодовий сад –  набухання бруньок

Яра пшениця – посів

Овес – посів

Протягом ІІ п’ятиденки ІІІ декади березня спостерігалася  переважно тепла погода, з опадами у вигляді  мряки, дощу. Вітер переважав Південно-Західного напрямку 3-5м/с. Показники температури повітря  фіксувались на позначці термометра  вдень від  +5+15°С,  вночі від  -3+7°С.

Середня температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих зернових культур та  багаторічних трав складала  +5°С.

Господарства області розпочали посівні роботи ярих зернових. Деякі ще продовжую закриття вологи та підживлення озимих.

За результатами проведеного обстеження посівів озимих культур встановлено, що  на посівах озимих зернових спостерігається розвиток снігової плісені 0,6-0,8% рослин за розвитку захворювання 0,1%, борошнистої роси 0,6-1-2,5% рослин за розвитку захворювання 0,2%,  кореневими гнилями 0,4-2% рослин за розвитку захворювання 0,2%. Септоріозом уражено 2,5-3%. На озимому ячмені виявлено розвиток борошнистої роси 1-2% рослин.

На посівах озимого ріпаку спостерігається ураження альтернаріозом 2% рослин за розвитку захворювання 0,1-0,2%. Наразі дані хвороби загрози посівам с/г культур не становлять, шкідників не виявлено.

В посівах озимих зернових культур заселення мишоподібними гризунами    становить  8% заселених площ,  де обліковувалося  від 1-3 жилих колоній/га,  в яких 2-3 жилих нори,  на  посівах озимого ріпаку  заселеність  гризунами становить 7% обстежених площ,  де обліковувалося від 1-3 жилих колоній/га,  в яких від 1-3 жилих нори,  на посівах  багаторічних трав заселення  гризунами становить  12% заселеної площі,  де обліковувалося від  2-4жилих колоній/га,  в яких 4жилі нори. Порівняно з інформацією минулої декади кількість колоній та відсоток заселення шкідниками дещо збільшився. 

Поширення та шкідливість гризунів залежатиме від подальших погодних умов весняного періоду та проведення захисних заходів по всіх категоріях господарств.