Перевірка метрологічного нагляду за законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації

Відповідно до Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держпродспоживслужби на 2021 рік, відділом ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області здійснено планову перевірку у суб’єкта господарювання на предмет дотримання метрологічних вимог до законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, відповідно вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

В ході планового заходу, перевірялись законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, щодо:

      – стану та дотримання правил застосування таких засобів;

– додержання вимог до періодичної повірки засобів вимірювальної техніки;

-застосування дозволених одиниць вимірювання під час експлуатації засобів вимірювальної техніки.

Під час проведення перевірки, виявлено експлуатацію не повірених засобів вимірювальної техніки, в кількості двох одиниць, а саме: гігрометрів  психрометричних  ВИТ -1, що суперечить вимогам частини 3 статті 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Суб’єкту господарювання Головним управлінням, винесено припис, яким зобов’язано у визначені строки  провести метрологічну повірку законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки.

До посадової особи, яка вчинила порушення законодавства про метрологію та метрологічну діяльність застосовано штрафна санкція відповідно до ст. 171-1 КУпАП.