Посилення державного контролю у сфері ринкового нагляду та державних регульованих цін, обігу засобів захисту рослин та дотриманням протиепідемічних обмежувальних заходів

Про проведення планових заходів державного контролю у сфері ринкового нагляду в умовах пандемії COVID-19 йшлося під час чергової наради в онлайн-режимі під головуванням Владислави Магалецької. Зокрема, було наголошено на необхідності стовідсоткового виконання планових перевірок в частині контролю застосування державних регульованих цін.

У ході наради про епідемічну ситуацію із захворюваності на COVID-19 та вжиті Держпродспоживслужбою заходи щодо недопущення стрімкого поширення захворювання, доповіли керівники територіальних органів, регіони яких віднесено до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

Так, на сьогодні в області із 6-ти індикаторних показників для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19 перевищення фіксуються по чотирьох, в т.ч. і по  коефіцієнту виявлення випадків інфікування – 24,2% (перевищення допустимого 20%), рівнем госпіталізації – 119,0 (більше 60 випадків на 100 тис населення) та завантаженість ліжок з киснем – 73,7% (до 65%). Протягом останніх тижнів Житомирщина знаходиться в п’ятірці регіонів, де реєструється найбільша кількість захворівших на коронавірусну інфекцію.  Протягом періоду 3-го локдауну спеціалістами ГУ ДПСС в Житомирській області здійснено 7388 перевірок, порушення протиепідемічних вимог реєструвалися при 1185 перевірках , що складає 16% (майже кожен п’ятий об’єкт). Питома вага перевірок, під час яких виявлено порушення зменшилася з 20% на початку березня до 16% на тепер, однак ще перевищує показник виявлених порушень при перевірках, що проводилися до березня п.р. (12%). Оскільки Житомирщина залишається в “червоній зоні” – посилений контроль за дотриманням суб’єктами господарювання  протиепідемічних вимог та карантинних обмежень з боку Держпродспоживслужби продовжується.

Також, враховуючи певну актуальність, не оминули увагою питання здійснення спеціалістами Держпродспоживслужби позапланових перевірок у сфері обігу засобів захисту рослин. Зокрема, йшлося про вжиття вичерпних заходів з недопущення несанкціонованої торгівлі ЗЗР, реалізації фальсифікованих препаратів (у т.ч. контрабандних), використання незареєстрованих на території України препаратів тощо.

Задля уникнення в подальшому випадків масового отруєння (загибелі) бджіл внаслідок застосування сільгоспвиробниками  ЗЗР було анонсовано проведення територіальними органами Держпродспоживслужби низки тематичних нарад, семінарів, для аграріїв та бджолярів з метою налагодження належної комунікації та співпраці, що дозволить мінімізувати певні ризики для обох сторін.