Підсумки діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області упродовж І-го кварталу

Сьогодні у Головному управлінні підводили підсумки роботи ГУ ДПСС в Житомирській області за І-ий квартал 2021 року. Цьогоріч з метою мінімізації ризиків інфікування СOVID -19 підсумкова колегія відбулась в онлайн-режимі, під головуванням першого заступника начальника Головного управління Ігоря Волківського.

Під час роботи учасники колегії розглянули стан виконання рішення колегії від 26.02.2021 та ряд питань, які стосуються діяльності Служби у питаннях забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення у звітному періоді, здійснення державного нагляду у сферах безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, реалізації державної політики у сферах карантину та захисту рослин, нагляду за дотриманням законодавства про захист прав споживачів,реклами,метрологічного та ринкового нагляду тощо.

Певна увага була приділена питанню забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення,зокрема, в частині здійснення заходів контролю за дотриманням протиепідемічних заходів та карантинних обмежень з метою запобігання поширенню коронаврусної інфекції, оскільки спеціалістами Держпродспоживслужби в цьому напрямку здійснено досить  великий обсяг робіт. За звітний період було здійснено 15800 перевірок суб’єктів господарювання з питання дотримання ними протиепідемічних вимог, порушення виявлено на 2212 об’єктах, що становить 14% від загальної кількості .

Крім того, фахівцями було здійснено 130  інспектувань суб’єктів господарювання у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, перевірено 2649 об’єктів  у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, проведено 67 перевірок суб’єктів господарювання у сфері захисту споживачів. Зокрема, спеціалістами управління захисту споживачів розглянуто 72 звернення споживачів Житомирщини, за результатами проведеної роботи споживачам повернуто понад 7,6 тис.грн.

Учасники заходу обговорили також актуальні питання стану виконання протиепізоотичних заходів, торкнулися питання належного дотримання фітосанітарних вимог країн-партнерів України в міжнародній торгівлі та недопущення надходження нотифікаційних повідомлень

У рамках колегії були заслухані доповіді із зазначених питань та надано ряд доручень щодо необхідності покращення діяльності в ряді напрямків, також окреслені основні завдання та пріоритети  на 2-й квартал 2021 року, серед яких :

  • забезпечення  епізоотичного, фітосанітарного та санітарно-епідемічного благополуччя Житомирщини;
  • максимальне сприяння захисту прав та інтересів споживача;
  • забезпечення проведення літньої оздоровчої кампанії на належному та безпечному рівні;

За результатами колегії, робота Держпродспоживслужби визнана задовільною.