Робота мобільних бригад Бердичівського та Пулинського районів

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області суттєво посилено контроль за дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів, оскільки на території регіону встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

          Так, за період  з 09 березня  по  21 березня 2021 року Пулинським районним управління ГУ   ДПСС  в Житомирській області   здійснено 106 перевірок в  закладах громадського харчування та  об’єктах торгівлі продовольчими товарами , щодо дотримання суб’єктами господарювання протиепідемічних обмежувальних заходів.  За результатами перевірок порушення вимог протиепідемічного режиму встановлено на 34 об’єктах  що становить 32,7 % . Проведено 62 перевірки закладів  торгівлі  непродовольчими товарами, порушення виявлено на 4 об’єктах (6,4%) .

          До порушників застосовувалися відповідні заходи реагування , складено 12  протоколів  за  статтею 42 КУпАП .

 За  обслуговування  відвідувачів без засобів  індивідуального захисту (маски) , до одного з ФОПів застосовано  фінансову санкцію за ст.46 ЗУ « Про забезпечення санітарного та  епідемічного благополуччя населення»  на суму 3400 грн.

  11 березня мобільною групою  було позапланово  обстежено  кооперативний ринок,  виявлено порушення  щодо  недотримання  відвідувачів соціально встановленої дистанції,- адміністрації ринку  направлено лист з пропозиціями щодо усунення недоліків.

Повторною перевіркою ринку від 18 березня порушень не виявлено.

          Мобільною бригадою Бердичівського району 22 березня перевірено 20 суб’єктів господарювання у м.Бердичеві у т. ч. об’єкти з реалізації продуктів харчування, насіння, дезінфікуючих засобів, аптеки, продовольчі і непродовольчі магазини, кав’ярні. Порушення протиепідемічних вимог виявлено в одній з перевірених аптек, на відповідальну особу складено протокол.

Перевірено порядок здійснення дезінфекції салонів автотранспортних засобів на кінцевих зупинках (маршрут №6). Порушень  обмежувальних протиепідемічних заходів не виявлено.

Крім того, в ході роботи було повторно перевірено 4 суб’єктів господарювання та складено 1 протокол  за виявлені повторні порушення.

Також було встановлено, що ТОВ «Привокзальний ринок» працює без протиепідемічних обмежень (продовольча та непродовольча групи). З цього приводу проведено зустріч з директором ринку та надано роз’яснення про передбачену законодавством України  відповідальність за адмінпорушення. Крім того під час роботи мобільної групи було припинено  торгівлю продовольчими товарами у несанкціонованих місцях біля ТОВ «Привокзальний ринок» на площі Привокзальній.

Під час перевірки спеціалістами Держпродспоживслужби проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота щодо запобігання стрімкому поширенню коронавірусної хвороби  (COVID-19).