Робота мобільних бригад у Бердичівському, Житомирському, Коростенському, Пулинському та Радомишльському районах

Оскільки  в Житомирській області тривалий час спостерігається досить складна епідемічна ситуація із захворюваності на COVID-19, Житомирщина віднесена до регіонів зі значним поширенням захворювання, – Головним управлінням Держпродспоживслужби в Житомирській області суттєво посилено контроль за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів на об’єктах нагляду. З метою запобігання стрімкого поширення гострого респіраторного захворювання COVID-19 , в області  щодня працює 35-40 мобільних бригад, до складу яких крім представників правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування входять і спеціалісти структурних підрозділів ГУ ДПСС в Житомирській (задіяно близько 80 чоловік).

Так, минулого тижня мобільна група у м.Бердичеві провела перевірку діяльності суб’єктів господарювання в умовах карантинних обмежень, передбачених для «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Здійснено 155 перевірок, у т.ч перевірками охоплено 52 магазини продовольчої торгівлі, 63 об’єкти непродовольчої торгівлі, 2 ринки, 8 перукарень, 10 закладів громадського харчування та інш. За результатами рейдових перевірок виявлено порушення протиепідемічних вимог на 35 об’єктах нагляду, в зв’язку з чим складено 7 адмін.протоколів на відповідальних осіб, надіслано 29 листів-попереджень про необхідність усунення виявлених недоліків.

У Коростенському районі за тиждень було   проведено 88 моніторингових перевірок суб’єктів господарювання з питань дотримання ними карантинних обмежень та протиепідемічних заходів  із запобігання поширенню коронавірусу COVID-19. Загалом перевірено  20 об’єктів продовольчої торгівлі, 48  закладів торгівлі непродовольчою групою товарів,  5 закладів громадського харчування, 10 аптек, 3 дошкільних заклади освіти, 2 перукарні. Порушення зафіксувано на  28 об’єктах нагляду, найбільше у закладах продовольчої торгівлі. В зв’язку з виявленими порушеннями було вжито відповідні заходи реагування: складено 7 протоколів про адмін.правопорушення на відповідальних осіб,  надіслано 3 інформаційних листи до органів місцевої влади, а також представниками Національної поліції було складено 15 адмінпротоколів та винесено 12 письмових попереджень.

Працівниками Радомишльського  управління ГУ ДПСС в Житомирській області спільно з правоохоронцями за аналогічний період  було проведено 66 комісійних обстежень закладів торгівлі. За результатами рейдових перевірок складено 6 протоколів за ст.42 КУпАП,  надіслано 8 листів з попередженнями. Керівником Радомишльського управління ініційовано проведення зустрічі з головою Потіївської громади і представником Національної поліції, у ході якої досягнуто певних домовленостей щодо налагодження співпраці  з метою запобігання стрімкому поширенню COVID-19 на території громади та Радомишльського району в цілому.

Спеціалістами Пулинського управління ГУ   ДПСС  в Житомирській області за минулий тиждень   здійснено 46 перевірок в  закладах громадського харчування та  об’єктах торгівлі продовольчими товарами,  16 перевірок закладів  торгівлі  непродовольчими товарами. порушення виявлено на 18 об’єктах :   до порушників застосовувалися відповідні заходи реагування, складено 4  протоколи  за  статтею 42 КУпАП , направлено 14 листів – попереджень керівникам закладів щодо негайного усунення виявлених порушень . Крім того, було позапланово  обстежено  кооперативний ринок,  виявлено порушення  щодо  недотримання  відвідувачами соціальної дистанції, про що було поінформовано  адміністрацію ринку   листом з пропозиціями щодо усунення недоліків.

За результатами роботи мобільної бригади Житомирського району протягом минулого тижня  перевірено 24 об’єкти, порушення виявлені на 5-ти, направлено 5 листів з пропозиціями по усуненню порушень, складено 4 протоколи про адміністративне правопорушення, передбачені  ст.42 КУпаП та  1 протокол  за ст.44-3 ч.1.

Під час рейдів та моніторингових перевірок представниками Держпродспоживслужби активно велася роз’яснювальна робота як серед населення так і з суб’єктами господарювання щодо необхідності  дотримання карантинних обмежень та протиепідемічних заходів з метою запобігання поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».