Семінар з питань грипу птиці та визначення статусу України щодо губчастоподібної енцефалопатії ВРХ

       27 серпня 2021 року в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області відбувся семінар на тему «Грип птиці. Визначення статусу України щодо губчастоподібної енцефалопатії ВРХ».

     До участі у семінарі були запрошені керівники Житомирської міської та районних лікарень ветеринарної медицини та керівник Житомирської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби.

     Начальник Головного управління Олександр Шпита, відкривши семінар, підвів підсумки роботи лікарень за 8 місяців 2021 року, за результатами яких вказав на складнощі та помилки, які були допущені в роботі лікарень, та вніс певні пропозиції щодо покращення в подальшому ефективності та результативності праці. Зокрема, керівник  Головного управління наголосив на необхідності та важливості посилення співпраці з територіальними громадами та налагодження роботи лікарень у сфері надання послуг населенню та суб’єктам господарської діяльності, що дозволить збільшити об’єми фінансових надходжень.

     Завідувач сектором з питань запобігання корупції Головного управління Ігор Скидан в своєму виступі наголосив про виконання вимог антикорупційного законодавства щодо правил етичної поведінки та відстеження випадків зловживань службовим становищем. Крім того, звернув увагу на внесення  змін до Закону України «Про запобігання корупції».

     Разом з тим, перший заступник начальника Головного управління Ігор Волківський, проаналізувавши роботу лікарень ветеринарної медицини, висвітлив  недоліки, які були допущені  в роботі, зокрема, у виконанні дохідної частини спеціального фонду Державного бюджету і перелічив лікарні, які допустили найбільше недовиконання.

З питань фінансової діяльності державних лікарень ветеринарної медицини також надала роз’яснення головний бухгалтер Людмила Скороход.

     Основна частина заходу була безпосередньо присвячена темам: «Визначення статусу України щодо губчастоподібної енцефалопатії ВРХ. Грип птиці».

     В своєму виступі  в.о. начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Микола Міщенко при висвітленні інформації, що стосується губчастоподібної енцефалопатії ВРХ (ГЕ ВРХ), зупинив увагу на історії виявлення та розповсюдження збудника хвороби, патогенезі, симптомам, профілактиці і лабораторному контролю пріонних інфекцій. Було ще раз наголошено, що на сьогоднішній день Україна належить до країн з невизначеним статусом щодо цього захворювання. Основною метою інформування про ГЕ ВРХ є підвищення рівня обізнаності щодо профілактики ГЕ ВРХ та недопущення даного захворювання на території країни.

      У рамках семінару було заслухано доповідь головного спеціаліста відділу організації протиепізоотичної роботи Михайла Лисенка щодо профілактики та ліквідації грипу птиці. В ході доповіді було доведено до відома присутніх щодо епізоотичної ситуації грипу птиці, яка склалася в Україні, Європі та у світі, в цілому. За допомогою мультимедійного відтворення учасники семінару мали нагоду ознайомитися з правилами відбору, зберігання та транспортування матеріалу для дослідження на високопатогенний грип птиці, методами  профілактики. Окрема увага присутніх була  звернена на використання дезінфекційних препаратів, що перебувають на балансі державних лікарень ветеринарної медицини, ведення документації у випадку підозри та виникнення захворювання на грип птиці  і лікувально-профілактичних заходах, а також ветеринарно-санітарної роботи.

    На всі питання, які виникали у слухачів семінару, надано вичерпні відповіді.