Скасування карантинного режиму по золотистій картопляній нематоді (Globodera rostochiensis)

У ході проведення ревізії вогнищ золотистої картопляної нематоди, що підтверджено результатами фітосанітарного моніторингу, проведеного державними фітосанітарними інспекторами управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області та на підставі здійснення комплексу встановлених карантинних заходів по ліквідації карантинного організму на території Житомирської області скасовано карантинний режим на загальній площі 7,56 га. а саме:

– на території  Коростенського району на площі 3,12 га  (с. Горинь, с. Гута-Логанівська, с. Ксаверів, с. Савлуки, с. Будо-Вороб’ї), згідно розпорядження Коростенської РДА від 27.07.2021р. № 131;

– на території Новоград-Волинського району на площі 3,8 га (с. Теснівка, с. Романівка, с. Несолонь, с. Ходурки), згідно розпорядження Коростенської РДА від 19.07.2021р. № 265;

– на території Житомирського району на площі 0,64 га (с. Тетерівка, с. Дениші), згідно розпорядження Коростенської РДА від 05.07.2021р. № 414.

Довідково : золотиста картопляна цистоутворююча нематода – Globodera rostochiensis  становить потенційну небезпеку пасльоновим культурам. Особливо великої шкоди нематода завдає на присадибних ділянках та полях, де картоплю вирощують із порушенням сівозмін і повертають на попереднє місце вже на другий–третій рік. Зазвичай цисти переносяться із садивним матеріалом, перед усім бульбами картоплі, із ґрунтом, що є на бульбах, коренеплодах, цибулинах, а також сільгоспінвентарем, транспортними засобами, дощовими водами та вітром. Ушкоджені рослини недорозвинені, відстають у рості, нижні листки починають жовтіти, всихати, і це поширюється на весь кущ. Бульб утворюється мало, вони дрібні, а іноді зовсім відсутні. Для обмеження поширення картопляної нематоди доцільно комплексно застосовувати карантинні, профілактичні, агротехнічні, біологічні та хімічні методи.

В порівнянні з минулим роком площа зараження золотистою  картопляною нематодою на теритоорії Житомирської області зменшилась на 7,56 га і на сьогоднішній день складає 101,617 га.