Упродовж І-го кварталу спеціалістами розглянуто 72 звернення та здійснено 67 перевірок у сфері захисту споживачів

Упродовж І-го кварталу 2021 року до Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області надійшло 72 звернення громадян щодо захисту прав споживачів. Зокрема, найбільше   з питань якості непродовольчих товарів (35 звернень), 29 – щодо якості наданих послуг, та 8 звернень щодо обрахунку. За результатами розгляду звернень споживачам було повернуто коштів в сумі 7,6 тис.грн. Крім того, спеціалістами управління захисту споживачів надано 75 консультацій та роз*яснень вимог чинного законодавства споживачам у телефонному режимі.

Також спеціалістами відділу контролю у сферах захисту споживачів,реклами, антитютюнового законодавства упродовж першого кварталу здійснено 16 перевірок підприємств, що здійснюють реалізацію непродовольчої групи товарів. Крім того, досліджено 39 рекламних об’єктів на відповідність вимогам Закону України «Про рекламу» ( у т.ч.31 у сфері зовнішньої реклами, 4- у сфері внутрішньої реклами, 3- на транспорті, 1-на телебаченні та радіо). За результатами проведеної роботи розглянуто  справу щодо порушення суб’єктом господарювання вимог чинного законодавства у сфері реклами та застосовано санкцію у сумі 1,7 тис.грн, яка сплачена у добровільному порядку.

Спеціалістами відділу ринкового та метрологічного нагляду здійснено 5 перевірок суб`єктів господарювання, які займаються розповсюдженням продукції: ігри та іграшки для дітей, мийні засоби, радіообладнання телекомунікаційне кінцеве, електричне та електронне обладнання. На підставі проведених перевірок через невідповідність продукції вимогам чинного законодавства до суб’єктів господарювання застосовано обмежувальні корегувальні заходи:

  • усунення формальної невідповідності -2;
  • тимчасової заборони надання продукції на ринку-1;
  • приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами-1;
  • заборони надання продукції на ринку-9.

Крім того, до суб’єктів застосовано штрафні санкції на суму 272 тис. грн.

Також проведено 7 планових перевірок з метрологічного нагляду, порушення встановлено у 4-х суб’єктів господарювання,

За результатами метрологічного нагляду вжито наступні заходи:

–  надано 4 приписи  про усунення порушень;

– складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення на суму 0,153 тис. грн.