Уряд дещо послабив карантинні обмеження

Урядом  нещодавно прийнято рішення про послаблення карантинних обмежень,зокрема,  постановою КМУ від 02 червня 2021 року №583  внесено зміни  до постанови  від 9 грудня 2020р. №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».Детальніше за посиланням : https://bit.ly/2RxTd5y

Отже, послаблено вимоги до проведення масових заходів  у розважальних закладах  і закладах громадського харчування за  умови перебування однієї людини на 4 кв. м площі будівлі, території або наповненості залів понад дві третини місць (розміщення здійснюється з дотриманням заповнення двох рядів відвідувачами та одним порожнім поруч).

Зазначені обмеження не застосовуються за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену, проведеного не більше ніж за 72 години до проведення заходу, або документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації.

Дозволяється  прийом відвідувачів у кінотеатрах, інших закладах культури з наповненістю залів не більше ніж дві третини місць.

Щодо перетину державного кордону іноземцями та особами без громадянства, то необхідно мати страховий поліс та за умови наявності:

  • негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону)
  • документу, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Окрім того, “зелений” рівень епіднебезпеки встановлюватимуть, якщо кількість виявлених нових випадків інфікування COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів становитиме менше ніж 75, коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР або експрес-тестування на антиген менше ніж 4%, кількість тестувань методом ПЛР або експрес-тестування протягом останніх семи днів на 100 тис. населення – понад 300, а на всій території України немає регіонів зі встановленим “червоним” рівнем епідемічної небезпеки.

Варто зазначити, що послаблення карантинних обмежень не скасовує неухильного дотримання базових правил безпеки щодо запобігання поширенню COVID-19 : використання засобів індивідуального захисту та дотримання соціальної дистанції.