Участь у великому освітянському форумі «Освіта Житомирщини 30: час важливих змін»

Сьогодні, 26 серпня, начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита разом з керівництвом та освітянами області обговорити актуальні питання розвитку та  реформування освітнього середовища Житомирщини.

Серпневий освітянський форум «Освіта Житомирщини 30: час важливих змін», що відбувся у комунальному закладі «Центр культури і дозвілля» в м. Малині, був присвячений фаховому обговоренню та напрацюванню нових навиків на шляху впровадження освітньої реформи.

Участь у заході взяли голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко, заступник голови обласної ради Володимир Ширма Малинський міський голова Олександр Ситайло,  народний депутат України Богдан Кицак, депутати обласної ради, т.в.о. директора Департаменту освіти і науки Житомирської облдержадміністрації Наталія Осипович, керівники місцевих органів управління освітою.

У своєму виступі Олександр Шпита зазначив, що питання формування безпечного середовища, передусім санітарно-епідемічного, під час навчального процесу та створення сприятливих гігієнічних умов перебування дітей в закладах освіти – є одним із пріоритетних напрямків контрольно-наглядової діяльності Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Окрім того Держпродспоживслужба області бере безпосередню участь у реформуванні системи шкільного харчування. Зазначеною проблематикою сьогодні опікуються перша леді Олена Зеленська та Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. А питання контролю за якістю та безпечністю шкільного харчування в закладах освіти Житомирщини є пріоритетом діяльності Головного управління  у 2021 році.

Саме тому на виконання доручень Прем’єр-міністра України з метою організації безпечного та якісного харчування дітей в закладах освіти розпорядженням голови Житомирської обласної державної адміністрації за участю Держпродспоживслужби області розроблено та затверджено Регіональний план заходів щодо створення в закладах освіти належних умов для безпечного та якісного харчування дітей в Житомирській області на 2020-2025 роки.

В рамках виконання Регіонального плану спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби області проведено паспортизацію харчоблоків усіх закладів освіти, матеріали якої були використані при підготовці проєкту обласної Програми розвитку системи освіти Житомирської області на 2021-2025 роки, затверджену рішенням 2 сесії VIII скликання 24 грудня 2020 року. Окрім того за  ініціативи спеціалістів Головного управління розроблено та прийнято 66 місцевих програм з виділенням  коштів з місцевих бюджетів для їх реалізації.

Також, під час доповіді, Олександр Шпита озвучив основні завдання на шляху реформування:

–              продовжити роботу по модернізації харчоблоків закладів загальної середньої освіти, оснастивши їх сучасним технологічним обладнанням та забезпечивши достатньою кількістю питної води гарантованої якості;

–              укомплектувати заклади освіти медичним персоналом, в обов’язки якого входить контроль за дотриманням гігієнічних вимог при організації харчування дітей;

–              переглянути підходи до проведення тендерних торгів на організацію харчування в закладах освіти надаючи перевагу не вартості продуктів харчування, а їх безпечності та якості;

–              продовжувати впровадження сучасних моделей та способів організації харчування дітей, привчати їх до культури харчування змалку.   

На завершення виступу начальник Головного управління запевнив, що Держпродспоживслужба області і надалі плідно співпрацюватиме з Департаментом освіти і науки Житомирської облдержадміністрації з метою реалізації усіх поставлених цілей та збереження й зміцнення здоров’я наших дітей.