Участь у семінарі щодо протидії грипу птиці.

07-09 червня 2021 року за сприяння Представництва ЄС в Україні  та проекту ЄС «Вдосконалення законодавства ,контролю та поінформованості у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин в Україні» в м. Черкаси відбувся триденний семінар, орієнтований на підвищення обізнаності щодо протидії та посилення готовності реагування на  спалахи грипу птахів. Захід відбувся за участі представників та експертів проєкту ЄС, представників Держпродспоживслужби України та фахівців ДНДІ з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. Від ГУ ДПСС в Житомирській області до участі у семінарі долучився головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи Михайло Лисенко.

У ході теоретичного етапу семінару розглянуто та опрацьовано низку наступних питань :

  • Аналіз епізоотичної ситуації щодо грипу птиці в Україні та світі;
  • епізоотичне розслідування спалахів грипу птахів, планування заходів на випадок надзвичайного стану пов’язаного зі спалахом Грипу птахів з урахуванням досвіду країн ЄС;
  • міжвідомча взаємодія  у ході планування та реалізації першочергових заходів з ліквідації спалаху грипу птахів;
  • заходи запобігання повторним спалахам хвороби.
  • лабораторна діагностика Грипу птахів в Україні, протокол досліджень.

В ході практичного етапу учасники семінару на місці імітованої підозри щодо грипу птиці відпрацьовували набуті навички з реагування на спалахи грипу птахів, як елемент мінімізації загроз промисловому птахівництву України.