Участь у черговій онлайн-нараді

Сьогодні керівник Головного управління Держпродспоживслужби Олександр Шпита взяв участь у черговій нараді, яка відбулась в онлайн-режимі під головуванням Владислава Седика. У ході наради про епідемічну ситуацію та вжиті заходи доповіли керівники територіальних органів, де в регіонах встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки. Зокрема, Олександр Шпита доповів, що на сьогодні в області із 6-ти індикаторних показників для визначення регіонів зі значним поширенням COVID-19 перевищення фіксуються по чотирьох, в т.ч. і по  коефіцієнту виявлення випадків інфікування – 27,1% (перевищення допустимого 20%), рівнем госпіталізації – 115,3(більше 60 випадків на 100 тис населення) та завантаженість ліжок з киснем – 69% (до 65%). Протягом останніх тижнів Житомирщина знаходиться в п’ятірці регіонів, де реєструється найбільша кількість захворівши на коронавірусну інфекцію.

На виконання постанови КМУ, рішень Державної та обласної комісій з питань ТЕБ та НС Головним управлінням Держпродспоживслужби в області забезпечено  контроль за дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів.

 Так, упродовж періоду 3-го локдауну спеціалістами Головного управління здійснено 3797 перевірок, порушення протиепідемічних вимог реєструвалися при 686 перевірках , що складає 18%  (майже кожен п’ятий об’єкт) та перевищує показник виявлених порушень при перевірках до введення локдауну (12%).

Крім того, у ході наради було обговорено ситуацію, пов’язану з масовою загибеллю птахів у заповіднику в Херсонській області. В зв’язку з цим рекомендовано спеціалістам управління фітосанітарної безпеки та управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства долучатись до участі у семінар-нарадах в онлайн-режимі, у ході яких  додатково вивчатимуться вимоги чинного законодавства у сфері поводження з засобами захисту рослин, порядок здійснення позапланових заходів державного нагляду суб’єктів господарювання тощо.

Окрему увагу було приділено питанню участі спеціалістів Держпродспоживслужби у комісійних перевірках АЗС щодо протидії нелегальному обігу пального.