Фахівці Держпродспоживслужби роз’яснили освітянам Житомирського та Хорошівського районів вимоги Санітарного регламенту

Спеціалісти районних управлінь ГУ ДПСС в Житомирській області активно долучаються до заходів спрямованих на забезпечення належного і безпечного освітнього середовища та покращення стану харчування дітей у закладах освіти Житомирщини.

Вимоги оновленого Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти стали головною темою обговорення під час  низки семінар-нарад для освітян Новогуйвинської та Глибочицької громад у Житомирському районі та керівників освітніх закладів  Хорошівської селищної ради.

          Сьогодні зазначені заходи відбулись за ініативи керівництва Житомирського  та Хорошівського районних управлінь Держпродспоживслужби, головними спікерами заходів стали  начальники відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  та начальники відділів безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини згаданих вище районних управлінь.

Доповідачі ознайомили учасників семінар-нарад з основними вимогами щодо влаштування, обладнання та належного утримання приміщень закладів освіти, санітарно-гігієнічні вимогами щодо створення належного та безпечного освітнього процесу.

Особливу увагу фахівці Держпродспоживслужби приділили питанням організації якісного та безпечного харчування у закладах середньої освіти. Зокрема, обговорювалися вимоги до організації харчування та харчових продуктів, які використовуються для харчування в закладах освіти; харчових продуктів, призначених для продажу дітям та підліткам у буфетах, розміщених у закладах освіти; організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами, включаючи харчову алергію та непереносимість окремих харчових продуктів або речовин.

Окремо акцентувалася увага на дотриманні Методичних настанов щодо розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, які базуються на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках  (система НАССР) в закладах освіти.

Враховуючи нестабільну епідемічну ситуацію із захворюваності на COVID -19 в Житомирській області, доповідачі не оминули увагою питання  необхідності дотримання протиепідемічних вимог відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)».

Між учасниками  було досягнуто домовленостей щодо налагодження взаємодії та співпраці для обговорення всіх питань, які виникають у ході впровадження нових норм санітарного законодавства.