Інформація про спалах гострої кишкової інфекції, що виник у спеціалізованій школі І-ІІІ ст. №20 м.Житомира

         02 березня 2021 року серед учнів спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №20 міста Житомира виник спалах гострої кишкової інфекції. Станом на 02.03.2021 року захворіло 9 учнів даної школи. Всі хворі знаходяться на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні КУ «Дитяча міська лікарня ім. В.Й.Башека» з діагнозом: «Кишкова інфекція неуточнена», перебіг захворювання середнього ступеня важкості.

         З метою локалізації та ліквідації спалаху спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області сумісно з фахівцями  ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться комплекс протиепідемічних заходів у вогнищі. Для лабораторних досліджень в школі відібрано зразки харчових продуктів та питної води, взято гігієнічні змиви з об’єктів довкілля, обстежені працівники харчоблоку школи. В приміщеннях школи проведена заключна дезінфекція. За контактними встановлено медичне спостереження, проведена роз’яснювальна робота. Департаментом освіти Житомирської міської ради прийнято рішення про тимчасове призупинення навчального процесу в школі  з 03.03.2021 року.

        Протиепідемічні заходи та лабораторні дослідження тривають. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.