Відбулося перше засідання обласного штабу з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення і відпочинку дітей

18 червня цього року відбулося засідання обласного штабу з оперативного вирішення питань підготовки та організації оздоровлення і відпочинку дітей.

Активну участь у засіданні взяли начальник Головного управління Держпросдспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита та начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Світлана Кончаківська.

У своєму виступі Олександр Шпита проаналізував хід оздоровчої кампанії 2019 року детально зупинившись на основних проблемах, що виникали під час оздоровлення дітей. Зокрема зазначив, що у зв’язку із виявленням спеціалістами Держпродспоживслужби області чисельних порушень вимог санітарного законодавства в закладах оздоровлення та відпочинку дітей минулого року було заборонено відкриття 11 пришкільних таборів у Бердичівському, Коростишівському, Коростенському, Чуднівському, Черняхівському та Хорошівському районах.

Наголосив на тому, що завдяки проведеній спеціалістами Держпродсоживслужби на належному рівні організаційно-методичній роботі, здійсненню державного санітарного нагляду на достатньо високому професійному рівні та вжиттю відповідних вичерпних адміністративно-запобіжних заходів щодо виявлених порушень вимог санітарного законодавства оздоровчий період 2019 року пройшов без епідемічних ускладнень, групові інфекційні захворювання та харчові отруєння серед дітей та персоналу оздоровчих закладів для дітей не реєструвались.

Спираючись на аналіз підсумків минулорічної оздоровчої кампанії та з метою недопущення ускладнення санепідситуації під час оздоровчого періоду цього року озвучив основні завдання, що постали сьогодні перед Держпродспоживслужбою. Основними з них виокремив здійснення ефективного контролю за відкриттям дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, якістю надання послуг, дотриманням санітарно-епідеміологічних норм тощо, а також недопущення відкриття закладів, де виявлено порушення вимог нормативно-правових актів санітарного законодавства.

Нагадаємо, що протягом оздоровчого періоду 2019 року у Житомирській області функціонувало 277 закладів оздоровлення та відпочинку, у т.ч. 12  закладів оздоровлення та 265 пришкільних таборів.

Цього ж року карантинні обмеження вносять відповідні корективи до організації проведення оздоровчої кампанії.