14.06.2017 року на базі Попільнянської райдержлікарні ветеринарної медицини було проведено семінар

IMG_082214.06.2017 року на базі Попільнянської райдержлікарні ветеринарної медицини було проведено семінар на тему: «Недопущення виникнення африканської чуми свиней та проведення оперативних заходів в разі підтвердження діагнозу. Профілактика та заходи боротьби з нодулярним дерматитом ВРХ», на якому були присутні представники ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області, Житомирського національного агроекологічного університету, Житомирської філії ДА «АІРТ», Попільнянської райдержадміністрації,  ветеринарні фахівці управлінь Держпродспоживслужби в Попільнянському, Андрушівському, Бердичівському, Коростишівському, Ружинському районах, фахівці Попільнянської, Бердичівської, Андрушівської, Ружинської, Коростишівської районних державних лікарень ветеринарної медицини та ветеринарні фахівці сільськогосподарських підприємств.

IMG_0821На початку семінару виступив заступник голови Попільнянської районної державної адміністрації Адамчук Р.О. Він доповів про стан ведення тваринництва в районі, створення територіальних громад, підготовку до зимівлі.

Заступник начальника відділу організації виробництва і маркетингу продукції тваринництва, харчової та переробної промисловості управління агропромислового розвитку Житомирської ОДА Коверене А.В. доповіла про стан ведення свинарства в сільськогосподарських підприємствах області, програми заміщення утримання свиней в малотоварних господарствах та інші види тварин, як альтернативу у боротьбі з АЧС. Вона відмітила зменшення поголів’я порівняно з 2016 роком, також ознайомила з рішенням обласної ради по програмі агропромислового  розвитку (часткові відшкодування на закупівлю молодняка ВРХ, вирощування гречки, льону, дотації на приріст ВРХ, відшкодування вартості доїльних апаратів).

IMG_0826Доцент кафедри епізоотології   ЖНАЕУ Романишина Т.О. розповіла про африканську чума свиней в розрізі етіолого-епізоотичних процесів, патогенезу та циркуляції збудника, порушила питання імунізації, діагностики та диференціальної діагностики від інших хвороб, також розповіла про клінічні ознаки, діагностику, профілактику та заходи боротьби з нодулярним дерматитом та грипом птиці.

Заступник директора Житомирської філії ДП «Аагенство ідентифікації та реєстрації тварин» Луцко С.М. доповів про стан ідентифікації сільськогосподарських тварин в області.

В.о. начальника  управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Міщенко М.Д. доповів про епізоотичну ситуацію щодо АЧС в Україні та області. Він звернув увагу на виконання плану дій щодо недопущення виникнення АЧС на території Житомирській області, розповсюдження наглядної агітації в усіх населених пунктах області. Також розповів про епізоотичну ситуацію по інших інфекційних хворобах тварин на території області, особливо на такі захворювання, як сказ, туберкульоз та лейкоз. Підвів підсумки роботи за І квартал 2017 року, зазначив про неповну забезпеченість засобами профілактики та діагностики на ІІ квартал 2017 року.

IMG_0839

Наприкінці виступив в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Попільнянському районі Демидчук М.О., який доповів про роботу управління Держпродспоживслужби в Попільнянському районі та провів відпрацювання практичних навичок щодо проведення оперативних заходів при захворюванні на африканську чуму свиней.