15 березня – Всесвітній день захисту прав споживачів

888888815 березня щорічно відзначається Всесвітній день захисту прав  споживачів, датою для святкування цього дня була обрана річниця з дня історичного виступу американського президента Джона Кеннеді 1961 року, в якому він назвав назвав чотири основних права: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим. Згодом цей список був розширений, і до нього увійшли: право на задоволення базових потреб,право на компенсацію, право на споживчу освіту, право на здорове довкілля.

Кожного року за ініціативою Міжнародної організації споживачів (ConsumersInternational) визначається гасло Всесвітнього дня захисту прав споживача, яке одночасно стає пріоритетною темою року для досягнення окресленої мети та поєднання на цьому шляху спільних зусиль об’єднань споживачів різних країн.

В Україні захист прав споживачів забезпечується державою згідно статті 42 Конституції України. У 1991 році Україна однією з перших на пострадянському просторі прийняла Закон «Про захист прав споживачів». Забезпечення конституційних правгромадян як споживачів на відповідну якість і безпеку товарів, робіт, послуг, отримання необхідної,достовірної  та доступної інформації про них – один із пріоритетних напрямів діяльності управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Діяльність управління захисту споживачів спрямована на регулювання відносин між виробниками та споживачами, покликана вирішувати всі питання у сфері захисту прав споживачів шляхом дотримання конституційних прав і свобод.

Так, у 2016 році до управління  надійшло  135 звернень, на  113 з яких надано роз’яснення,  задоволено 22 заяви. За результатами розгляду скарг споживачам повернуто  7,162 тис.грн. за реалізацію неякісних товарів та послуг.  Крім того,  спеціалістами  управління надано 266 консультацій та роз’яснень  споживачам.

 З метою попередження надходження  на ринок неякісних  та небезпечних товарів в 2016 році  спеціалістами управління проведено 111 перевірок, перевірено товарів на суму 617,76 тис.грн, знято з реалізації в зв’язку з порушеннями  на суму – 371,76 грн.

Кількість перевіреної продукції в одиницях виміру – 1421 шт., кількість продукції ,що не відповідає встановленим вимогам – 356 шт.

За порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 44 особи та накладено штрафи на суму 8,687 тис.грн, до 55 суб*’єктів господарювання застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 269,258 тис.грн.

Щоденна сумлінна та плідна  праця спеціалістів управління захисту споживачів стає  надійною запорукою належного рівня якості та безпеки життя громадян.