7 червня – Всесвітній день продовольчої безпеки

Сьогодні з метою привернення уваги до питань здорового харчування, якості та безпечності  продуктів харчування, світова спільнота відзначає   Всесвітній день продовольчої  безпеки (World Food Safety Day).

Безпека харчових продуктів грає найважливішу роль на всіх етапах виробничого ланцюга – від виробництва до збору врожаю, переробки, зберігання, обігу, включно з приготуванням та споживанням. На сьогодні відповідальність за безпечність харчових продуктів несе виробник, а ось контроль – на боці держави, в рамках функцій та компетенцій Державної Служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області упродовж 2021 року здійснено  246 заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів з відбором 779 проб харчових продуктів для лабораторних досліджень. .

В рамках проведення державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах та необроблених харчових продуктах тваринного походження відібрано та направлено в  уповноважені  лабораторії на дослідження 154 зразки.

Зокрема, на постійному контролі спеціалістів Служби   перебувають основні м’ясопереробні підприємства області та агропродовольчі ринки, де було виявлено та не допущено до реалізації неякісної продукції 13946,6 кг.

За результатами контрольно-наглядової діяльності, при виявлені порушень законодавства надано близько 70 приписів та притягнуто до відповідальності 5 операторів ринку за грубі порушення харчового законодавства і накладено фінансово-господарські санкції в сумі 144тис. грн.

          Впевнені, що не лише контроль, а взаємодія та співпраця Держпродспоживслужби з операторами ринку, які здійснюють виробництво,зберігання та обіг продуктів харчування,  сприятимуть зміцненню продовольчої безпеки у регіоні, що в свою чергу призведе до економічного процвітання та розвитку, розширення доступу до міжнародних ринків. а споживач матиме на столі здорові та безпечні продукти харчування.