830 моніторингових перевірок дотримання карантинних обмежень проведено на Житомирщині минулого тижня, порушення – на кожному 6-му об’єкті нагляду.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  продовжують проводити моніторингові перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів та карантинних обмежень.

Так, упродовж минулого тижня (10-16 травня)  спеціалістами  територіальних структурних підрозділів Головного  Держпродспоживслужби  в Житомирській області проведено 830 моніторингових перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання ними карантинних обмежень та протиепідемічних заходів  із запобігання поширенню коронавірусу COVID-19. Загалом на минулому тижні перевірено 312 об’єктів продовольчої торгівлі,  181 заклад торгівлі непродовольчою групою товарів, 76 закладів громадського харчування, 21 перукарню (салонів краси). Окрім того, в зазначений період перевірено діяльність 190 об’єктів, серед яких агропродовольчі ринки, аптеки, розважальні заклади та об’єкти водозабезпечення. Також моніторинговими перевірками охоплено 7 закладів дошкільної освіти та 15 закладів  загальної середньої освіти,зокрема, на предмет їх готовності до проведення основної сесії ЗНО. Як свідчить статистика, минулого тижня порушення фіксувалися на кожному 6-му об’єкті нагляду, що становить 16% від загальної кількості. Як і раніше найбільше порушень зафіксовано у закладах продовольчої торгівлі. В зв’язку з виявленими порушеннями спеціалістами Держпродспоживслужби було вжито відповідні заходи реагування: складено 57 протоколів про адмін.правопорушення на відповідальних осіб, надано 86  приписів з пропозиціями про усунення порушень, надіслано 29 інформаційних листів до органів місцевої влади та 7 листів до правоохоронних органів.

Наразі Житомирська область віднесена до регіонів з «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19, карантинні обмеження дещо послаблені, але контроль за дотриманням суб’єктами господарювання  протиепідемічних вимог та карантинних обмежень з боку Держпродспоживслужби продовжується.