850 моніторингових перевірок дотримання карантинних обмежень проведено на Житомирщині минулого тижня, порушення – на кожному 5-му об’єкті нагляду.

Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  продовжують проводити моніторингові перевірки за дотриманням протиепідемічних заходів та карантинних обмежень.

Так, упродовж минулого тижня (17-23 травня)  спеціалістами  територіальних структурних підрозділів Головного  Держпродспоживслужби  в Житомирській області проведено 850 моніторингових перевірок суб’єктів господарювання щодо дотримання ними карантинних обмежень та протиепідемічних заходів  із запобігання поширенню коронавірусу COVID-19. Загалом на минулому тижні перевірено 316 об’єктів продовольчої торгівлі,  169 закладів торгівлі непродовольчою групою товарів, 84 заклади громадського харчування, 21 перукарню (салонів краси). Окрім того, в зазначений період перевірено діяльність 213 об’єктів, серед яких агропродовольчі ринки, аптеки, розважальні заклади та об’єкти водозабезпечення. Також моніторинговими перевірками охоплено 16 закладів дошкільної освіти та 26 закладів  загальної середньої освіти,зокрема, на предмет їх готовності до проведення основної сесії ЗНО. Як свідчить статистика, минулого тижня порушення фіксувалися на кожному 5-му об’єкті нагляду, що становить 18,5% від загальної кількості. Як і раніше найбільше порушень зафіксовано у закладах продовольчої торгівлі. В зв’язку з виявленими порушеннями спеціалістами Держпродспоживслужби було вжито відповідні заходи реагування: складено 64 протоколи про адмін.правопорушення на відповідальних осіб, надано 111  приписів з пропозиціями про усунення порушень, надіслано 19 інформаційних листів до органів місцевої влади та 4 листи до правоохоронних органів.

Наразі Житомирська область віднесена до регіонів з «жовтим» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19, карантинні обмеження дещо послаблені, але контроль за дотриманням суб’єктами господарювання  протиепідемічних вимог та карантинних обмежень з боку Держпродспоживслужби продовжується.