Засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

DSCN17635 грудня 2016 року в малій залі Житомирської облдержадміністрації відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії .В роботі комісії взяли участь начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Шпита О.О, начальник управління агропромислового розвитку Житомирської облдержадміністрації  Кирилюк Р.М., начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Волківський І.А та голови державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях.DSCN1769

Як зазначив у своєму виступі заступник голови комісії — начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Шпита О.О.: “Впродовж 2016 року в Україні склалася вкрай важка ситуація щодо поширення вірусу африканської чуми свиней. Так, від початку 2016 року в Україні зареєстровано 81 спалах даного захворювання (139 випадків від початку реєстрації АЧС в Україні). Особливе занепокоєння викликають випадки 13.11.2016 в ТОВ «Подільський бекон», с. Воронківці Старокостянтинівського району Хмельницької області та 20.11.2016 в с. Черниця Корецького району Рівненської області, оскільки неблагополучні райони безпосередньо межують з Житомирською областю, а у останньому випадку частина населених пунктів Новоград-Волинського району увійшла до “зони захисту” неблагополучного пункту с. Черниця Корецького району Рівненської області. Враховуючи незначну відстань від с. Черниця до території Новоград-Волинського району (17 км) 22.11.2016р. проведено засідання ДНПК при Новоград-Волинській РДА та вирішено облаштувати ветеринарно-поліцейський пост на трасі Київ-Чоп (біля села Повчине, Новоград-Волинського району). Пост облаштований відповідними знаками, встановлено дезбар’єр. На посту чергування проводять спеціалісти ветеринарної медицини, відділу поліції та ДСНС. До чергування на ветеринарно-поліцейському пості залучені ветеринарні фахівці Червоноармійського, Баранівського, Романівського, Ємільчинського, Черняхівського, Житомирського районів та м. Житомир. Проводиться тісна співпраця з ветеринарними фахівцями Держпродспоживслужби Рівненської та Хмельницької областей. Станом на 30.11.2016р. на посту зупинено та перевірено 16 автомобілів, в тому числі, в двох автомобілях перевозили живих свиней і поросят (без документів), в одному – телята (без документів), в двох автомобілях – ковбасні вироби (з якісними посвідченнями), в одинадцяти автомобілях – рослинна продукція. Автомобілі в яких перевозили тварин без відповідних документів недопущені для переміщення в район та повернуто назад”.

DSCN1767Окрім того, в ході засідання були заслухані голови державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях та Житомирській міськраді, а також виступив завідуючий сектором мисливського господарства Логвинчук Роман Олексійович, який доповів присутнім про особливості проведення сезону полювання на диких свиней в умовах складної епізоотичної ситуації щодо АЧС.DSCN1775

Враховуючи заслухане в ході засідання Державна надзвичайна протиепізоотична комісія прийняла наступні рішення:

  1. Взяти до відома інформацію начальника головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Шпити О.О., начальника управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Волківського І.А. про епізоотичну ситуацію щодо африканської чуми свиней (далі АЧС) в Україні та області.
  2. Забезпечити безумовне виконання положень Інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 05 березня 2014 року № 81, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 21 березня 2014 року за №363/25140, а також рішень протоколів засідань Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, Житомирській обласній державній адміністрації та рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при райдержадміністраціях та міськрадах.
  3. Утворити спільні мобільні групи з фахівців управлінь Держпродспоживслужби та Національної поліції в районах по контролю за переміщенням живих тварин та продуктів тваринництва, затвердити персональний склад, графік виїздів, забезпечити роботу мобільних груп відповідно до затверджених графіків.
  4. Прийняти рішення про проведення спільних комісійних перевірок свиногосподарств району на предмет відповідності ветеринарно-санітарним вимогам до спеціалізованих свиногосподарств. За результатами перевірок вжити заходів для усунення недоліків, а при неможливості їх усунення, тимчасово призупинити виробничу діяльність господарств, пов’язану з утриманням свиней за рахунок переходу на розведення альтернативних видів тварин.
  1. Під особисту відповідальність вживати вичерпних заходів щодо недопущення торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження на торговельних площадках, виїзних ярмарках, а також у невстановлених місцях та на стихійних ринках.

DSCN17836.Дозволяти використання туш впольованих від диких кабанів лише після отримання негативних результатів лабораторних досліджень на АЧС з Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи. При відсутності у мисливських господарствах умов для зберігання туш впольованих диких кабанів до отримання результатів лабораторних досліджень на АЧС – проводити знищення туш впольованих диких кабанів без лабораторних досліджень (наказ Держпродспоживслужби України №451 від 29.11.16р. “Про проведення досліджень диких кабанів на АЧС”).

7.Заборонити відкрите подвірне утримання свиней, а також утримання в домашніх умовах диких свиней.

8.Рішення ДНПК при райдержадміністраціях та міськрадах до відповідальних за виконання рішень суб’єктів та організацій доводити письмово.

9.З метою підвищення рівня обізнаності населення організувати регулярне висвітлення у ЗМІ актуальної інформації щодо поширення АЧС та заходи біозахисту у приватних господарствах громадян та підприємств, що утримують свиней.DSCN1765