Арбітражне визначення якості насіння і садивного матеріалу проводять територіальні органи Держпродспоживслужби

nasin10

Кабінет Міністрів України Постановою від 18 серпня 2017 р. № 615 затвердив порядок арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та порядок оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу. Документ оприлюднений на сайті Урядового порталу.
Рішення ухвалене відповідно до частини другої статті 23 Закону України «Про насіння і садивний матеріал».

Прийняття даної Постанови встановлює єдиний Порядок арбітражного (експертного) визначення якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу, що забезпечить можливість проведення процедур арбітражу для суб’єктів насінництва та розсадництва.  Для впевненості в тому, що придбане насіння або садивного матеріалу є дійсно якісні.

Для проведення арбітражу фізична особа-підприємець або юридична особа подає  заяву та копії документів, що до неї додаються, для проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей придбаного садивного матеріалу. Інспектор територіального органу Держпродспоживслужби розглядає подану заяву та копії документів, що до неї додаються, і не пізніше наступного робочого дня приймає рішення про відбір арбітражної проби та проведення арбітражного визначення.

Строк арбітражного визначення залежить від біологічних властивостей насіння і садивного матеріалу.

Метою прийняття проекту постанови є забезпечення прав споживачів та суб’єктів насінництва та розсадництва на якісне насіння і садивний матеріал та визначення офіційної процедури проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу на вимогу споживачів та суб’єктів насінництва та розсадництва у разі їх невпевненості у відповідності посівних якостей насіння або товарних якостей садивного матеріалу, врегулювання спірних питань між суб’єктами господарювання стосовно посівних якостей придбаного насіння і товарних якостей придбаного садивного матеріалу.