Безпечні дитячі іграшки та новорічні прикраси

Ось і наближаються новорічні та різдвяні свята. В такі дні всім нам дуже хочеться подарувати нашим близьким гарні, цікаві та корисні подарунки. Звичайно, що діти більше всього чекають від нас таку довгоочікувану омріяну іграшку. Тому хочеться ще раз нагадати всім про те, як необхідно вибирати дитячі іграшки, щоб вони принесли не лише радість, а й були й безпечними для їх здоров’я. На сьогоднішній день в торгівельній мережі відмічається надзвичайне розмаїття дитячих іграшок та новорічних прикрас. Пропонуємо 10 правил, яких необхідно дотримуватись при купівлі дитячих іграшок:

1. Матеріал іграшкице перший критерій при виборі іграшки з полімерного, синтетичного матеріалу. Яскраві, красиві, легко миються – у таких іграшок маса переваг. Але недоліки неякісної  іграшки суттєво переважають  її плюси. Безпечна пластмасова іграшка повинна бути прохолодною і твердою на дотик. М’якість пластмасі додають фталати та інші шкідливі компоненти. Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор дітей віком вже старше 3-х років. Тому, перед купівлею, понюхайте іграшку. Якщо від неї відчувається різкий неприємний запах, ймовірно у її складі є небезпечні хімічні складники (фталати, толуол, фенол, формальдегід, полівінілхлорид та ін.), постійний контакт з якими може призвести до проблем із здоров’ям Вашої дитини (порушення в роботі печінки, нирок, алергічні реакції тощо).

2. Розмір іграшки для того, щоб іграшка була корисною, вона повинна відповідати віку і розміру дитини. Для маленької дитини небезпечні як надто великі і важкі, так і надто маленькі іграшки. Вікові обмеження на упаковці або етикетці іграшки це дуже важлива інформація для забезпечення безпеки дітей.

3. Шви м’якої іграшки Вибираючи м’яку іграшку звертайте увагу на якість швів. Зашиті абияк іграшки, з яких звисають нитки, а з швів видно наповнювач, – краще не купувати.

4. Наповнювач іграшокпоролон, синтапон чи гранули? Краще купувати іграшки з наповнювачем, який легко піддається миттю, пранню, швидко висихає, не висипається при користуванні, не має стороннього запаху та не виділяє в повітря шкідливі речовини.

5. Краї  і кути – перед купівлею іграшки огляньте її на наявність подряпин, сколів та тріщин; в дитячих іграшках не має бути гострих кутів і гострих деталей бо дитина може ними травмуватись.

6. Кріплення деталей іграшки –  купуючи іграшку для дитини, не забувайте про те, що більшість маленьких діток розбирають свої іграшки на частини,  «пробують їх на зуб». Переконайтесь в тому, що всі деталі іграшки закріплені надійно.

7. Шнурівки, бантики, мотузкине купуйте іграшки з надто довгими елементами або зніміть їх перед  тим, як давати дитині. Зовсім маленькі діти можуть заплутатись в таких деталях іграшки.

8. Шумовий ефект – діти зазвичай дуже люблять іграшки зі звуком: ляльки, телефони, машинки. Але більшість неякісних іграшок мають  недопустимо високий для дитячого вуха рівень шуму.

9. Місце покупкинеякісні або небезпечні дитячі іграшки можуть продаватися і у великих спеціалізованих магазинах, але все ж таки, шанс купити таку іграшку там суттєво нижчий, ніж, наприклад, в ринкових палатках або в місцях несанкціонованої торгівлі. До надходження товарів у торгівельну залу повинна бути проведена його підготовка до продажу: розпакування, перевірка цілісності індивідуальної упаковки, пломб підприємства-виробника, наявність маркувальних даних щодо якості, перевірка наявності інструкцій з експлуатації, технічних паспортів, гарантійних талонів, комплектність, перевірка роботи в дії тощо.

Здійснюючи продаж товарів вітчизняного та іноземного виробництва, працівники суб’єкту господарювання зобов’язані надати споживачам повну необхідну і достовірну інформацію про товари.

10. Супровідні документиЗавжди звертайте увагу на етикетку і упаковку іграшки. По-справжньому безпечною можна вважати таку іграшку, на якій вказані: матеріал, з якого вона виготовлена, країна-виробник, вікові обмеження, відповідність нормативно-технічній документації (ДСТУ), висновку санітарно-епідеміологічної експертизи тощо, які підтверджують її безпеку, право, дозвіл на продаж даної іграшки.

Забороняється продаж товарів, що не мають відповідного маркування, належного товарного вигляду, на яких не зазначено строк придатності, або інформацію зазначено з порушеннями вимог нормативних документів, товари строк придатності яких минув, а також тих, що надійшли без документів, передбачених законодавством, зокрема які засвідчують їх якість та безпеку.

Окремо  хочемо звернути Вашу увагу на основні правила, яких необхідно дотримуватись при купівлі новорічних прикрас:

– новорічні прикраси не повинні виділяти різкого, неприємного запаху;

– фарба та блискітки на поверхнях виробів повинні бути стійкими, не фарбувати та не прилипати до рук, не обсипатися;

– кріплення та затискачі повинні бути надійними, не призводити до легкого розбивання виробу, можливості травмування, спричиняти виникнення пожежі при використанні електричних гірлянд;

– перед купівлею електрогірлянд необхідно обов’язково їх перевірити, – виріб після його включення в електромережу не повинен помітно нагріватися, розповсюджувати різкий неприємний запах горілого чи хімічної речовини;

– якісна іграшка не може коштувати надто дешево, безпечніше купувати новорічні прикраси виготовлені з натуральної екологічно чистої сировини, так звані еко-іграшки.   

Будьте уважні при виборі  іграшок для Вашої дитини та при купівлі ялинкових прикрас!  Бережіть своє здоров’я!  Нехай нові придбання завжди приносять Вам та Вашим дітям тільки радість і позитивні емоції!