Cемінар – навчання з обговоренням виробничих питань у сфері насінництва та розсадництва на тему «Здійснення планових (позапланових) заходів нагляду (контролю), знищення насіння, що не може бути використане на посів та інші цілі».

DSCN066826 вересня 2018 року в приміщенні ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія» відбувся семінар – навчання з обговоренням виробничих питань   у сфері насінництва та розсадництва на тему «Здійснення планових (позапланових) заходів нагляду (контролю), знищення насіння, що не може бути використане на посів та інші цілі». До участі  у семінарі долучилися головні спеціалісти та фахівці відділу контролю в насінництві та розсадництва управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області та  фахівці відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія .

Відкрив семінар перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Ігор Волківський, який зазначив  , що використання високоякісного насіння для сівби є обов’язковою агротехнічною умовою технології вирощування всіх зернових культур та є запорукою високого врожаю у майбутньому .Завдання суб’єктів у сфері  насінництва полягає не тільки в розмноженні сортового насіння, а й у збереженні його високих сортових і посівних якостей, у зв’язку з чимнаголосив  на необхідності надання з боку спеціалістіввідділу контролю у насінництві та розсадництвіконсультативно-методичної допомоги суб’єктам господарювання зазначеної сфери .DSCN0821

В.о. начальника управління фітосанітарної безпеки Ніна Чупахінастисло проаналізувала показники діяльності відділу контролю у насінництві та розсадництві протягом 9 місяців  2018 року.  Більш детально  зупинилася на питанні планування заходів державного нагляду на 2019 рік з урахуванням відповідних критеріів

       DSCN0695  Начальник відділу контролю в насінництві та розсадництвіБорис Туровський довів присутнім порядок дій інспектора у разі виявлення  насіннєвого матеріалу , що не може бути використаний на посів та інші цілі.

Про особливості здійснення планових (позапланових) заходівдержавного  нагляду (контролю) за суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність усфері насінництва та розсадництва доповіла головний спеціалістОлена Супрунчук.

Завідувач відділу визначення посівних якостей насіння та товарних     якостей садивного матеріалу  ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія»    Світлана Півульська надала загальні рекомендації щодо процедури оформлення відповідних документів при надходженні зразків насіннєвого та садивного матеріалу на лабораторне випробовування.

DSCN0726Ознайомлення учасників семінару  з загальною методикою визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу відбулось безпосередньо у лабораторних приміщеннях відділу визначення посівних якостей насіння та товарних   якостей садивного матеріалу. Так, присутні мали змогу прослідкувати всі етапи процедури визначення посівних якостей починаючи з моменту надходження зразків насіннєвого матеріалу :DSCN0712

  • виділення робочої проби;
  • визначення вологості насіння:
  • визначення чистоти насіння;
  • визначення маси 1000 насінин;
  • визначення енергії проростання та схожості насіння.

DSCN0680Наприкінці семінару тривало обговорення актуальних та проблематичних питань виробничого характеру.