Чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

DSCN00413 жовтня 2018 року в приміщенні прес-центру ГУ ДПСС в Житомирській області відбулося чергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Житомирській облдержадміністрації під  головуванням начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Шпити, на якому розглядалося питання епізоотичної ситуації щодо африканської чуми свиней  та сказу на території Житомирської області.

Як зазначив у своєму виступі заступник голови комісії Олександр Шпита: “Впродовж 2018 року в Україні склалася вкрай важка ситуація щодо поширення вірусу африканської чуми свиней.Так, зареєстровано 120 випадків АЧС, всього з початку неблагополуччя найбільша кількість спалахів АЧС зафіксовано на території Одеської, Полтавської,  Миколаївської та Чернігівської областей ».DSCN0054

Зокрема, Житомирська область входить до числа областей із найменшою кількістю спалахів АЧС : у поточному році випадок АЧС зареєстрованоу виправному закладі Бердичівського району.Поряд із тим на території області спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо сказу тварин. Так з початку року захворіло на сказ 35 тварин, в цілому це  на 4 спалахи більше   до відповідного періоду минулого року.48 % від всіх виявлених хворих тварин складають дикі тварини. В 33 населених пунктах неблагополучних по сказу  вводилися карантинні обмеження та проводяться оздоровчі заходи. 

  За  результатами  засідання ДНПК при Житомирській облдержадміністрації було прийнято наступні рішення :

–         в зв´язку із наближенням сезону полювання на дикого кабана, провести просвітницьку роботу серед користувачів мислвських угідь, мисливських колективів стосовно порядку проведення депопуляції кабанів в тому числі щодо відбору проб для лабораторних досліджень, використання туш впольованих тварин, дотримання заходів із біологічної безпеки на полюванні та ін.

–         Забезпечити відбір проб для проведення лабораторних досліджень у випадках загибелі домашніх свиней в спеціалізованих господарствах (технологічний відхід) та особистих підсобних господарствах громадян, а також у разі підозри на захворювання.

–         Забезпечити відбір проб для проведення лабораторних досліджень від усіх виявлених загиблих (враховуючи тварин, що загинули в дорожньо-транспортних пригодах) і відстріляних диких кабанів в ході полювання або при проведенні будь-яких інших заходів.

–         Забезпечити діяльність мобільних груп у складі представників органів місцевого самоврядування, Нацполіції та Держпродспоживслужби щодо контролю за  переміщенням свиней та продукції з них, припинення

–         діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами та продуктами тваринного походження на території області з метою реалізації заходів спрямованих на недопущення поширення епізоотій.

–         Визначити площі  угідь та забезпечити проведення кампанії по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Житомирської області.

–         Після проведення кампанії із пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, з метою визначення ефективності вакцинації,провести відстріл лисиць із розрахунку2-4 лисиціна 100 км2 вакцинованої території із відбиранням нижніх щелеп та зразків крові для лабораторних досліджень.

–         Забезпечити у повному обсязі проведення щеплень собак, котів  проти сказу у всіх населених пунктах області незалежно від форм господарювання, а в зонах постійного неблагополуччя також  великої рогатої худоби та інших сприятливих тварин.

–         Вжити заходів щодо зниження чисельності лисиць, вовків, єнотовидних собак, з приведенням їхньої кількості до норми.

Визначено місця утилізації трупів загинувших тварин.DSCN0037