Державні ветеринарні інспектори здійснили 3712 інспектувань у минулому році

Спеціалісти у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  упродовж минулого року провели  2223 планових та 1489 позапланових інспектування, а також 64 аудити . Здійснено 804  відбори харчових продуктів для дослідження на показники безпеки та якість в повному обсязі до запланованих, а також з вмотивованих підстав позапланово відібрано 282 зразки. В ході інспектування перевірялися питання дотримання  операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров’я та благополуччя тварин.

За результатами заходів державного контролю суб’єктам господарювання – операторам потужностей харчових продуктів та первинного виробництва внесено 1911 приписів з пропозиціями щодо усунення виявлених порушень.

На потужностях, де виявлялися порушення, які становили загрозу для життя та здоров’я людини прийнято 6 рішень про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів. Три рішення прийняті до потужностей громадського харчування, де були зареєстровані випадки масового отруєння людей, а також три до переробнтх підприємств, – за виготовлення невідповідної продукції за показниками безпеки.

За виявлені правопорушення законодавства про харчові продукти та корми держветінспекторами області складено 46 протоколів на суб’єктів господарювання. За результатами  розгляду справ притягнуто до відповідальності 32 суб’єкта господарювання. Загальна сума штрафних санкцій складає 901368 грн.

Також, за порушення вимог ветеринарного законодавства  до адміністративної відповідальності відповідно до Кодексу України про адміністративну відповідальність притягнуто 152 посадові та фізичні особи на суму 37049 грн.