Держпродспоживслужба не рекомендує до забою телят раніше 21-го дня життя

       Спеціалісти управління бgallery_134241_16408_95102езпечності харчових продуктів та ветеринарії не рекомендують  до    забою телят раніше  21 –го дня життя. Так,  м’ясо молочного теляти до 14-го дня від народження не лише позбавлене  будь-якої користі для споживання людиною,  а й небезпечне.

          Заборона на забій молодняку ВРХ до 14-денного віку викладена у наказі «Про затвердження Правил передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів»  № 28 від 07.06.2002 р. Однак  на несанкціоновані ринки м’ясо новонароджених телят  таки потрапляє, бо власники, аби зекономити на молоці для випоювання, здають молочних телят перекупникам. А ті одразу забивають тварин і реалізують під виглядом зрілої телятини. Страждає від цього споживач,який купує токсичний продукт.

        В організмі  новонародженого теляти мало білку  і  багато води – 1:5 – 1:6. Після народження  шлунок  та кишечник теляти наповнений в’язким  меконієм, а сичуг  та кишечник ще не покриті специфічним слизом, який виконує бар’єрну функцію. У новонароджених телят слабко виражена  і бар’єрна функція печінки, яка також відповідає за детоксикацію організму. Через недосконалий  обмін речовин надлишкова вода,  насичена меконієвими токсинами, повністю  виводиться з організму  теляти не раніше 14-го дня життя. Тобто, токсини зберігаються у м’ясі  до 14-го, частково –  до  21-го дня життя. Лише з 21-го дня життя починають  функціонувати ферментні системи, з’являється  первинний корисний мікроелементний запас у м’язових тканинах.

          За інформацією Асоціації тваринників в Україні кількість бичків на відгодівлі мізерна, а яловичина в рази дешевша порівняно з іншими країнами світу, тому на неї є великий попит. Забивати молодих телят не вигідно з економічної точки зору. Асоціація тваринників  звернулася до Мінагрополітики  України з пропозицією дотувати власників  корів за молоко, яке вони витрачають на випоювання  телят за умови, що це теля  потім буде здане  на відгодівельне підприємство. Організація апелює до влади, аби в законодавство  про призначення субсидій були внесені  відповідні зміни  щодо виключення  із сукупного доходу  осіб  доходів  особистих селянських господарств. Таким чином, господар не боятиметься , що втратить субсидію.