Дитячі іграшки не відповідають вимогам нормативно правових актів

З метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам   та відсутності загроз суспільним інтересам, відділом ринкового  та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено  перевірку характеристик продукції на дотримання вимог Закону України  «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого       постановою Кабінету Міністрів України  від 28.02.2018р. № 151.       

   Проведеною перевіркою у суб”єкта господарювання, встановлено факти розповсюдження продукції, а саме  іграшок для дітей:

       –  «3-х-кольцевой бассейн» ТМ «INTEX»;

       – «Четырех-кольцевой бассейн» ТМ «INTEX»,

        на етикетці (ярлику) та пакуванні яких не нанесено знак відповідності технічним регламентам, відсутня супроводжувальна інформація щодо найменування та  контактної поштової адреси виробника, імпортера, інструкція щодо  безпечності не відповідає вимогам закону про порядок застосування мов, чим порушено вимоги   п.п. 10, 11, 19, 27, 44, 45, 48  Технічного регламенту безпечності іграшок. Дану продукцію відібрано для проведення незалежної експертизи (випробувань).          

За результатами проведеної експертизи (випробування)       ДП «Укрметртестстандарт» встановлено, що іграшки не відповідають вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок. Суб’єктом господарювання відшкодовано витрати, пов’язані з проведенням експертизи (випробування) зразків продукції   в загальній сумі – 6 237,80 грн.                                                                                       

  Відповідно п. 2 ч. 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» до суб’єкта господарювання застосовано штрафну санкцію в розмірі – 17 000 гривень, за введення в обіг продукції, яка   не відповідає встановленим вимогам.

Іграшки на ринку, як правило, невідомого походження. Зазвичай, виробником цієї неякісної продукції є Китай. Фактичних виробників, імпортерів таких товарів та шляхів їх надходження встановити практично неможливо, оскільки суб’єкти господарювання не мають відповідних супровідних документів. Отож, якщо на упаковці, відсутнє належне маркування, якою б красивою і потрібною не була обрана Вами іграшка, пам’ятайте – без належних документів вона може подарувати дитині зовсім не радість.