Діяльність спеціалістів Держпродспоживслужби в галузі ветеринарної медицини на території Житомирської області під час карантинних обмежень пов’язаних із COVID-19

В Україні  3 12  березня запроваджено карантин з метою протидії поширенню COVID-19, в рамках якого було обмежено надання послуг установами та організаціями в тому числі і ветеринарними. Про те зважаючи, що за орієнтовними підрахунками, у кожного третього українця є домашні улюбленці, уряд погодився з ініціативою Держпродспоживслужби та зняв заборону на діяльність закладів ветеринарної медицини з надання послуг у сфері лікувальної допомоги тваринам, оптової, роздрібної торгівлі ветеринарними препаратами, кормами під час карантину.

Зважаючи на дане урядове рішення та з метою не допустити  спалахи  інфекцій серед тварин, а відтак і хвороб, спільних для людей і тварин, ветеринарні спеціалісти Держпродспоживслужби області на час карантину здійснюють планові профілактичні заходи та надають лікувальну  допомогу.

Так в плановому порядку було імунізовано проти сказу – 37,1 тис. голів тварин, проти сибірки 34,4 тис. голів, 21,7 тис. голів свиней проти класичної чуми, 161 тис. голів птиці проти хв. Ньюкасла. Перевірено на лейкоз та туберкульоз понад 20 тис. голів великої рогатої худоби, також надаються послуги в проведенні дезінфекцій об’єктів та лікуванні тварин.

Усі заходи проводяться спеціалістами із дотриманням правил особистої гігієни та рекомендацій МОЗ України, уникаючи скупчення людей.