До уваги споживачів: окрім задоволення іграшки можуть нести і загрозу !

Іграшка – це велика радість для дитини і її придбання потребує певних знань та уваги. Однак, придбати іграшку непросто, адже, від розмаїття представленого на вітринах асортименту розбігаються очі. 

               Відповідно до секторального плану на 2020 рік  під час проведення  планової перевірки характеристик продукції у розповсюджувача дитячих іграшок розташованого на території Житомирської області спеціалістами управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області встановлено факти розповсюдження продукції:

  • іграшка Герої Поні «My lucky Horse»,
  • іграшка «LOL SURPRISE!»,

на етикетці (ярлику) та пакуванні яких не нанесено знак відповідності технічним регламентам; відсутня супроводжувальна інформація стосовно найменування та адресних даних виробника, імпортера; не нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента; не зазначено торгівельну марку, відсутнє супроводження інструкціями та інформацією щодо безпечності згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

          Вище зазначенні вимоги до іграшок передбачені  Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року  № 151 (далі  – Технічний регламент). 

В ході проведення заходу здійснено відбір зразків продукції для проведення експертизи (випробувань) в ДП «Укрметртестстандарт» м. Київ. За результатами якої на підставі протоколів від 03.09.2020 року за   № 7361/20-і, № 7362/20-і, встановлено, що вище зазначена продукція не відповідає вимогам Технічного регламенту, Критерії гігієнічних небезпек встановлені вимогами п. 3.6 ДСанПІН 5.5.6.012-98 «Державні санітарні правила і норми безпеки іграшок та ігор для здоров’я дітей» та ДСТУ EN  71-1:2018 (EN 71-1:2014 +А1:2018, IDT) «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні та фізичні властивості», а саме: відповідно до органолептичного показникуполімерний матеріал голови ляльки   має сторонній    інтенсивний запах   (2 бали, тоді як має бути не більше 1).

Отже, враховуючи викладене щоб не переживати за свого малюка, краще попередити небезпечну ситуацію, ніж потім її ліквідовувати, тому не соромтеся принюхуватись до іграшки прямо в магазині. Вона не повинна мати стійких та неприємних запахів. Якщо ж такий запах у неї є, існує ризик того, що вона зроблена з шкідливих матеріалів.

 Окрім того, на виконання вимог постанови КМУ від 31.10.2007 року  № 1279 із внесеними змінами згідно з постановою КМУ № 921 від 31.08.2011 року, суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи в загальній сумі 9 292,00 гривень.

За результатами перевірки, до суб’єкта господарювання вжито обмежувальні (корегувальні) заходи:

приведення продукції у відповідність до встановлених вимог;
усунення формальної невідповідності;
тимчасова заборона надання продукції на ринку.

    На даний час, на підставі вище зазначених виданих рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів необхідно суб’єктам господарювання в ланцюгу постачання відповідної продукції ефективно взаємодіяти між собою з метою приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.