До уваги споживачів: продукція, яка не відповідає вимогам нормативно-правових документів

 Спеціалістами управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області проведено планову перевірку характеристик продукції, за видом електричне обладнання, відповідно до вимог чинного законодавства та Секторального плану державного ринкового нагляду на 2018 рік.

В ході планового заходу, у фізичної особи – підприємця (розповсюджувача продукції) здійснено відбір зразків продукції для проведення  їх  експертизи  (випробувань), а саме:

чайника електричного 1,7л, модель: МТ – 1855G, ТМ «Monte», для подальшого проведення лабораторних випробувань в  ДП «Укрметртестстандарт» (03143, м. Київ, вул. Метрологічна, 4), на предмет відповідності продукції вимогам нормативно – правових актів стосовно безпеки для життя, здоров’я та майна споживачів і навколишнього природнього середовища.08cef9fa96eabd1de2ef91e33931129b_large

ДП «Укрметртестстандарт», як орган з оцінки відповідності продукції, послуг, систем управління та наукової діяльності провело випробування вищезазначеного чайника електричного та встановило, що зразок продукції не відповідає  вимогам                ДСТУ EN 60335-2-15:2015 Прилади побутові та аналогічні електричні. Безпека.

У термін передбачений законодавством, шляхом перерахування коштів до Державного бюджету суб’єктом господарювання відшкодовано витрати пов’язані з проведенням експертизи у сумі –  5 676,00 грн., яка складається з вартості відібраних зразків, затрат на транспортування та витрат пов’язаних з проведенням експертизи.

На підставі розробленого органом ринкового нагляду, сценарного плану ймовірності виникнення ризику встановлено, що продукція становить високий рівень загрози. 

Суб’єкту господарювання, надано рішення про вжиття  обмежувальних (корегувальних) заходів про заборону надання продукції на ринку згідно вимог постанови КМУ від 26.12.2011 року № 1407 «Про затвердження Методики вжиття  обмежувальних (корегувальних) заходів».

Відповідно статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд  і контроль нехарчової продукції» за введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, буде застосовано штрафну санкцію в розмірі –     8 500,00 гривень.