До відома суб’єктів господарювання у сфері насінництва і розсадництва

Постановою  Кабінету Міністрів України № 615 від 18.08.2017р. затверджено  Порядок арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу та Порядок оформлення заяв для проведення арбітражного (експертного) визначення якості насіння і садивного матеріалу.

     У разі невпевненості у відповідності показників посівних якостей придбаного насіння або товарних якостей садивного матеріалу, зазначених у сертифікаті, що засвідчує посівні якості насіння та товарні якості садивного матеріалу фізична особа – підприємець або юридична особа (заявник) не пізніше 10 календарних днів з дня придбання звертається до аудитора із сертифікації (ДП «Центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції») щодо відбору проби з метою перевірки посівних якостей насіння чи товарних якостей садивного матеріалу та подає копію сертифіката.

     У випадку розбіжності між показниками, зазначеними у сертифікаті та у документі щодо результату аналізу насіння та/або садивного матеріалу, виданому аудитором із сертифікації на величину, що перевищує допустимі відхилення, насіння підлягає арбітражному визначенню.

   Для проведення арбітражного (експертного) визначення, заявник (споживач) не пізніше 10 календарних днів з дня отримання ним результатів аналізу подає до територіального органу Держпродспоживслужби заяву, до якої додаються копії сертифіката та документа щодо результату аналізу насіння чи садивного матеріалу, виданого аудитором із сертифікації. Строк арбітражного визначення залежить від біологічних властивостей насіння та садивного матеріалу. У разі закінчення строку дії сертифіката арбітражне визначення не проводиться.

      Реалізація постанови сприятимете захисту прав споживачів продукції насінництва та розсадництва.