До Всесвітнього дня боротьби зі сказом

vsemirnyj den borby protiv beshenstvaВсесвітній день боротьби зі сказом (World Rabies Day) заснований за ініціативи Всесвітнього альянсу по боротьбі зі сказом і щорічно відзначається 28 вересня, основною метою якого є привернення уваги до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків.

Сказ – гостре вірусне інфекційне захворювання, яке вражає центральну нервову систему, відоме вже понад 4 тис. років під різними назвами, і залишається одним з найнебезпечніших вірусних захворювань теплокровних тварин та людини. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я від сказу щороку гине понад 55 тис. людей у всьому світі. Вірус сказу передається переважно зі слиною через прокуси або подряпини у шкірі, які завдають хворі тварини. Людна найчастіше інфікується сказом через диких хижих, переважно лисиць, які є природнім «резервуаром» сказу, а також через котів та собак. Після проникнення вірусу сказу в кров, збудник потрапляє до нервової системи та, по мірі розповсюдження по центральній нервовій системі, спричинює смертельне запалення головного та спинного мозку.

Ветеринарні спеціалісти Держпродспоживслужби постійно досліджують тварин з підозрою на сказ. З початку 2017 року на території Житомирської області виявлено 31 хвору на сказ тварину (1 ВРХ, 15 лисиць, 1 собака, 13 котів та 1 єнотовидна собака). Найефективнішою стратегією з профілактики сказу серед людей є попередження сказу серед домашніх та свійських тварин за допомогою вакцинації. Впродовж 2017 року державною службою ветеринарної медицини у Житомирській області щеплено проти сказу понад 82 тис. собак та понад 30 тис. котів, окрім того вакциновано проти сказу понад 70 тис. голів великої рогатої худоби.Cat_and_Dog