До Всесвітнього дня захисту прав споживачів

15 березня світова pra-750x467громадськість  відзначає Всесвітній день захисту прав споживачів.

Усі ми – споживачі: незалежно від віку, статі, освіти, соціального статусу та займаної посади, оскільки протягом життя споживаємо товари й послуги і платимо за них. Людина народжується – і вже стає споживачем медичних послуг. Тому, кожен повинен знати, на що має право і на що може розраховувати.

Зрештою, у статті 42 Конституції України зазначено: „Держава захищає права споживачів, здійснює контроль  за якістю і безпекою продукції та усіх видів послуг і робіт, сприяє діяльності громадських організацій споживачів».

Захист споживчих прав – це складова частина захисту прав людини. У державах із розвиненою економікою споживач здійснює керівну функцію на споживчому ринку. А це можливо лише за активної життєвої позиції кожного громадянина країни за підтримки з боку держави.

До складу Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області входить управління захисту споживачів, яке відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) в частині додержання суб’єктами господарювання, що провадять діяльність у сфері торгівлі і послуг, вимог законодавства про захист прав споживачів, а також правил торгівлі та надання послуг. Крім того, проводить контрольні перевірки правильності розрахунків із споживачами за реалізовану продукцію відповідно до закону.  До вищезазначеного управління  упродовж 2017 року надійшло 288 звернень громадян щодо порушення прав споживачів , за результатами розгляду звернень споживачам повернуто 28,8 тис.грн. На постійній основі з метою покращення правової обізнаності споживачів щодо їх прав спеціалістами управління  надаються консультації та роз’яснення, допомога у складанні заяв-претензій до суб’єктів господарської діяльності.

1Отже, всесвітній День захисту прав споживача – ще один привід подякувати тим, хто пильнує інтереси споживачів.

Шановні колеги !

Прийміть найщиріші побажання міцного здоров’я, добра і злагоди, нескінченних успіхів у нелегкій роботі  та найкращих перспектив на кожен подальший день! Нехай Ваш високий професіоналізм, досвід та знання будуть і надалі сприяти підвищенню рівня захисту споживачів , а людська вдячність  буде високою винагородою за  Вашу щоденну сумлінну та плідну працю !

Відзначаючи свято Всесвітнього Дня захисту прав споживачів побажаємо мешканцям Житомирщини добросовісних надавачів послуг, привітних продавців та приємних покупок, активніше захищати та відстоювати свої права в разі потреби!

Нагадуємо Вам, що у разі виникнення потреби, ви можете отримати якісну та змістовну консультацію з питань захисту прав споживачів у спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області  під час усного або письмового звернення за адресою : м.Житомир, вул.Гагаріна ,55 або ж на номер гарячої лінії за телефоном  (0412) – 34-24-31.                              

Відеоматеріал телеканалу СК-1 до Дня захисту прав споживачів можна переглянути за посиланянм