Епідситуація у Житомирській області за 2019-ий рік

За 2019 рік в області зареєстровано 4 спалахи гострої кишкової інфекції, внаслідок яких постраждало 52 осіб, в т.ч. 16 дітей до 17 років. У 2018 році було зареєстровано 3 спалахи, де постраждало 18 осіб, в т.ч. 6 дітей до 17 років. Спалахи ГКІ були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: гострий гастроентерит серед учнів загальноосвітньої школи №28 м.Житомира та 3 спалахи сальмонельозу на об’єктах ресторанного господарства та торгівлі: серед відвідувачів кафе «Маячок» с.Старий Любар  Любарського району та кафе «Магнат» с.Соснівка Олевського району; серед осіб, які були присутніми на поминальному обіді, обслуговування якого здійснювало кафе «Вікторія» с.Гальчин Андрушівського району. 

Спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань. Головними причинами спалахів стали: в ЗОШ №28 – порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, не дотримання правил особистої гігієни працівниками харчоблоку та хворими; на об’єктах ресторанного господарства та торгівлі – порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, не дотримання правил особистої гігієни працівниками кафе, порушення поточності виробничих процесів, технології приготування страв, правил зберігання сирої та готової продукції, умов миття кухонного та столового посуду, відсутність відповідної документації на продовольчу сировину. 

Окрім того, у 2019 році в області зареєстровано 10 побутових випадків ботулізму, внаслідок яких постраждало 10 дорослих осіб (Любарський район – 4, Новоград-Волинський – 3, Овруцький, Олевський та Бердичівський райони – по 1), в минулому році було зареєстровано 5 таких випадків. Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення: кабачки консервовані, ікра кабачкова, сало консервоване, консервовані гриби, тушонка рибна та з яловичини. 

Також зареєстровано 1 випадок отруєння грибами в Овруцькому районі, де постраждало 2 осіб, у 2018 р. було 5 випадків з 5-ма потерпілими. 

Спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань випадків ботулізму та отруєнь грибами.