Епідситуація в Житомирській області за 2018 рік

golovna-12Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь в Житомирській області впродовж 2018 року характеризувалась, як стабільна.

Так, на протязі 2018 року в Житомирській області зареєстровано 3 спалахи гострих кишкових інфекцій, внаслідок яких постраждало 18 осіб, в т.ч. 6 дітей до 17 років (33,3%). За аналогічний період минулого року також було зареєстровано 3 спалахи, під час яких перехворіло 38 осіб, з них 32 дітей до 17 років (84,2%).

2 спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: спалах вірусного гепатиту «А» (ВГА) серед учнів загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с.Холосне Коростенського району (перехворіло 5 дітей), спалах сальмонельозу серед відвідувачів кафе «Ранчо» у м.Малині (перехворіло 5 дорослих) та один побутовий спалах гастроентероколіту стафілококової етіології в с.Зарубинці Андрушівського району (перехворіло 8 осіб, з них 1 дитина до 17 років).

Основний фактор передачі інфекції при ВГА – контактно-побутовий, при сальмонельозі та гастроентероколіті – харчові продукти. Головними причинами спалахів були: порушення протиепідемічного та санітарно-гігієнічного в закладах та побуті, не дотримання правил особистої гігієни, порушення питного режиму, поточності виробничих процесів, термінів та умов зберігання швидкопсуючих продуктів.

Окрім того, в 2018 році по області зареєстровано 5 побутових випадків захворювання на ботулізм, в наслідок яких постраждало 5 осіб, в т.ч. 1 дитина 6 років (с.Великий Молодьків Новоград-Волинського району, с.Йосипівка Малинського району, с.Березники Ємільчинського району, с.Вереси Житомирського району та м.Бердичів). Випадок в Ємільчинському районі закінчився летально. В минулому році було 4 таких випадки з 5 потерпілими. Причинами отруєння стали продукти домашнього виготовлення: домашня тушонка та консервовані гриби. В 2018 році зареєстровано 5 випадків отруєння грибами в побуті з 5-ма потерпілими, серед яких одна дитина 4 років (с.Мала Деревичка Любарського району, смт Любар, смт Хорошів, м.Бердичів та м.Житомир). За аналогічний період минулого року було зареєстровано 15 випадків отруєння грибами з 22-ма потерпілими, серед яких 5 дітей до 17 років; 7 осіб померло, в т.ч. одна дитина.

Спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань спалахів інфекційних захворювань та випадків харчових отруєнь.Проведено комплекс протиепідемічних заходів, вжито адекватних до ситуації заходів реагування.