Епідситуація в Житомирській області за І півріччя 2017 року

З початку 2017 року в області зареєстровано 2 спалахи інфекцій кишкової групи, внаслідок яких постраждало 32 дитини віком до 17 років. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 6 спалахів, де перехворіло 43особи, в т.ч. 19 дітей до 17 років.

З двох спалахів, 1–виник через захворювання на ротавірусну інфекцію, 1 – на вірусний  гепатит «А».

Обидва спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: спалах ротавірусної інфекції серед учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії №23ім. М.Й. Очерета та спалах вірусного гепатиту «А» серед вихованців дитячого навчального закладу № 3 «Веселка» смт.Ємільчине.

З метою виявлення причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб, спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужбивзяли брали участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань. Своєчасно та в повному обсязі проведено комплекс протиепідемічних заходів, вжито адекватних до ситуації заходів реагування.

Основний фактор передачі інфекцій – контактно-побутовий. Головними причинами спалахів було недотримання хворими санітарно-протиепідемічних правил та правил особистої гігієни.

Протиепідемічні заходи в обох вогнищах завершені. Спалахи ліквідовані на протязі одного інкубаційного періоду, розповсюдження захворювань не відбулося, повторних випадків у вогнищах не зареєстровано. 

        Окрім того, за 6 місяців поточного року серед дорослих осіб області зареєстровано 2 побутових випадки ботулізму з 2-ма потерпілими (с.РогізнеЛюбарського району та м.Бердичів) та 2 побутових випадки отруєння грибами з 3-ма потерпілими, з них 2 особи померло (м.Малин та с.Сергіївка Ємільчинського району). Спеціалісти Держпродспоживслужби районів взяли участь у розслідуванні випадків.