Епідситуація в Житомирській області за січень 2017 року

       З початку 2017 року в області зареєстровано 2 спалахи інфекцій кишкової групи, внаслідок яких постраждало 32 дітей до 17 років. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 1 спалах, де перехворіло 9 дорослих осіб.

          З двох спалахів, 1 – виник через захворювання на ротавірусну інфекцію, 1 – на вірусний  гепатит «А».

        Обидва спалахи були пов’язані з об’єктами підвищеного епідемічного ризику: спалах ротавірусної інфекції серед учнів Житомирської міської гуманітарної гімназії №23 ім. М.Й. Очерета та спалах вірусного гепатиту «А» серед вихованців дитячого навчального закладу № 3 «Веселка» смт.Ємільчине.  

         З метою виявлення причин та умов, що призвели до виникнення і поширення інфекційних хвороб, спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у проведенні санітарно-епідеміологічних розслідувань. Своєчасно та в повному обсязі проведено комплекс протиепідемічних заходів, вжито адекватних до ситуації заходів реагування.

        Основний фактор передачі інфекцій – контактно-побутовий. Головними причинами спалахів було недотримання хворими санітарно-протиепідемічних правил та правил особистої гігієни.

      Спалах ротавірусної інфекції Житомирської міської гуманітарної гімназії №23 було локалізовано та ліквідовано на протязі одного інкубаційного періоду. Протиепідемічні заходи щодо ліквідації спалаху вірусного гепатиту «А» в Ємільчинському районі ще тривають.